Adana'da Yeni Sanat Merkezi: 100. Yıl Kültür ve Sanat

Sanatın yeni adresi: 100. Yıl Kültür ve Sanat Merkezi

Sanatın yeni adresi: 100. Yıl Kültür ve Sanat Merkezi

Çukurova Belediyesi ve Adana Tabip Odası iş birliğiyle hayata geçirilen 100. Yıl Kültür ve Sanat Merkezi Sergi Salonu, yoğun katılımla açıldı. Açılışta, usta çizer Turhan Selçuk'un "Söz Çizginin" adlı karikatür sergisi büyük ilgi gördü.


Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, açılışta yaptığı konuşmada, Adana'nın kültür ve sanat potansiyeline vurgu yaparak, 75. Yıl Sanat Merkezi'nin yıkılmasının üzüntü verici olduğunu ancak yeni merkezin Adana için önemli bir kazanım olduğunu belirtti. Çetin, sanat merkezinin Adana'nın kültür ve sanatına katkı sunacağını ifade etti.

Açılışta Türk Tabipleri Birliği 2. Başkanı Doç. Dr. Ali İhsan Ökten, Dr. Haluk Uygur ve Turhan Selçuk'un kızı Aslı Selçuk da konuşmalar yaparak sanata ve kültüre katkı sunan bu merkezin önemine vurgu yaptılar.

Turhan Selçuk'un "Söz Çizginin" adlı sergisi, sanatseverler tarafından büyük ilgi gördü. Sergi salonu, Adana'nın kültür ve sanat hayatına önemli bir mekan olarak hizmet verecek.

Bu önemli açılış, Adana'nın kültür ve sanat alanındaki potansiyelini güçlendirmeyi amaçlayan iş birliklerine vurgu yaparak, sanatseverlerin buluşma noktası olma özelliği taşıyor.ADANA HABERLERİ

 

Etiketler:
100. yıl sanat merkezi

DİĞER HABERLER

Adana metro durak saatleri
Adana metro durak saatleri
20 Şubat 2024 Salı
Osmaniye
Osmaniye'de uyuşturucu operasyonu
19 Şubat 2024 Pazartesi
Hüseyin Orhan
Hüseyin Orhan'dan CHP'ye destek
19 Şubat 2024 Pazartesi
Adana
Adana'da bıçaklı kavga
19 Şubat 2024 Pazartesi