Seyhan’da En Düşük İşçi Maaşı 36 Bin TL

Seyhan Belediyesinde işçi maaşlarına zam

Seyhan Belediyesinde işçi maaşlarına zam

Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, belediyede en düşük işçi ücretinin sosyal haklar hariç 36 bin TL olduğunu açıkladı. Akay, “ Tüm işçilerimize hayırlı uğurlu olsun. Daha yaşanabilir, daha refah, daha mutlu bir Seyhan için tüm çalışanlarımızla birlikte özveriyle çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

EN DÜŞÜK ÜCRET 36 BİN TL

Akif Kemal Akay yaptığı açıklamada, ekonomik krizin yol açtığı olumsuzlukların yaşamın her alanında hissedildiğini kaydetti.

Belediye çalışanlarının da bu olumsuzluklardan etkilendiğini kaydeden Başkan Akay,  “Birlikte görev yaptığımız işçilerimizin refahını korumak için öncülük yapan belediye olmanın gururunu bir kez daha yaşıyoruz. Belediyemizde yetkili sendika olan DİSK Genel İş ile yaptığımız toplu iş sözleşmesi görüşmeleri sonunda işçilerimizin refah düzeyini koruyacak, onları enflasyona ezdirmeyecek bir ücrette anlaşmaya vardık. Seyhan Belediyesi’nde görev yapan işçilerimiz sosyal hakları hariç bundan sonra en düşük 36 bin TL ücret alacak ” dedi.

HAYIRLI UĞURLU OLSUN

Çalışanlarına emeklerinden dolayı teşekkür eden Başkan Akay, “Tüm işçilerimize hayırlı uğurlu olsun. Güzel günlerde harcasınlar. Daha yaşanabilir, daha refah, daha mutlu bir Seyhan için tüm çalışanlarımızla birlikte özveriyle çalışmaya devam edeceğiz” dedi. 

 

Etiketler:
Seyhan Belediyesi

DİĞER HABERLER

MEB
MEB'den Gastronomi Festivali
18 Nisan 2024 Perşembe