Seyhan'ın Zamanı

Seyhan'ın zamanı

Seyhan'ın zamanı

Cumhur İttifakı AK Parti'nin Seyhan Belediye Başkan Adayı Erdal Hatipoğlu, Adana'da 27 vizyon projesiyle Seyhan Belediye Başkanlığı maratonuna giriş yaptı ve yoğun programlarına ara vermeden devam ediyor. 

Seyhan'a layık olduğu önemi vermek amacıyla yola çıktığını belirten Hatipoğlu, "Ben Başkan olmaya değil, Seyhan’daki herkesin kardeşi olmaya adayım" ifadelerini kullandı. Projelerinin önceliğinin güvenli, huzurlu ve temiz bir Seyhan olduğunu vurgulayan Hatipoğlu, sosyal belediyeciliğe ve kentsel dönüşüme önem verdiğini dile getirdi.AK Parti belediyeciliğinin 1 Nisan'dan itibaren "Güvenli bir Seyhan" vizyonuyla başlayacağını belirten Hatipoğlu, yerinde dönüşümün başlayacağını ve Seyhan'ın hak ettiği değeri göremediğini ifade etti. Hatipoğlu, Seyhan'ı temiz ve düzenli bir şehir haline getirmek için gece gündüz çalışacaklarını söyledi.
Sosyal belediyecilik ilkesiyle hazırlanan projeler arasında yaşlıların bakımı için vefa takımları ve Seyhan Halk Ekmek'in önemli bir yer tutacağını belirten Hatipoğlu, emeklilere ve ev hanımlarına aylık bin TL pazar desteği sağlanacağını açıkladı. Mahallelerde semt pazarları, spor tesisleri ve taziye evlerinin hızla hayata geçirileceğini vurguladı.Ayrıca, Seyhan'ın tarihinde görülmemiş büyüklükte bir kongre merkezi ve kütüphanesinin hayata geçirileceğini müjdeleyen Hatipoğlu, gençlere bu komplekste pozitif ayrımcılık yapılacağını belirtti.
Yeşil alan eksikliğine dikkat çeken Hatipoğlu, Kuzey ve Güney Yeşil Koridoru projesini Seyhanlılara kazandıracağının sözünü verdi. Bu koridor parklar, yürüyüş ve bisiklet parkurları, sosyal donatı alanları ve diğer aktivite alanlarını içerecek.
Kadın dostu belediyecilik anlayışıyla kadınlara yönelik çeşitli desteklerin sağlanacağını belirten Hatipoğlu, belediye başkanlığı döneminde kadın belediye başkan yardımcılarının olacağını da ifade etti.Seyhan'a özgü bir Turizm Köyü'nün de kurulacağını açıklayan Hatipoğlu, bu köyün afet durumlarında 1000 kişinin konaklayabileceği yapıda olacağını belirtti. Kreşler, çocuk akademileri ve tematik parklar gibi projelerle çocukların eğlence ve eğitim imkanlarının artırılacağını sözlerine ekledi.

 

DİĞER HABERLER

Hulk’un doğum günü kutlandı
Hulk’un doğum günü kutlandı
11 Nisan 2024 Perşembe