TBMM Balıkçılık Araştırma Komisyonu Adana Ziyareti

TBMM Komisyon üyeleri Adana'da saha incelemesi yaptı

TBMM Komisyon üyeleri Adana'da saha incelemesi yaptı

TBMM Balıkçılık ve Su Ürünleri Araştırma Komisyonu üyeleri, Adana'da gerçekleştirdikleri saha incelemesiyle sektör temsilcileriyle buluşarak sorunları ve çözüm önerilerini dinledi.Bu ziyaretle birlikte komisyon üyeleri, sektörün karşılaştığı zorlukları ve çözüm önerilerini ilk ağızdan dinleyerek hazırlayacakları raporda tüm paydaşların görüşlerini dikkate alma konusundaki kararlılıklarını gösterdiler.

Heyet, Su Ürünleri Organize Sanayi Bölgesi'ni ziyaret ederek balıkçıların taleplerini dinledi ve Karataş Balıkçı Barınağı'nda balıkçılarla sohbet etti. Ayrıca, sektör temsilcileriyle bir otelde düzenlenen istişare toplantısına da katılarak onların sorunlarını ve çözüm önerilerini dinledi.
Komisyon üyeleri adına konuşan AK Parti İstanbul Milletvekili İsmail Emrah Karayel, toplantıda sektör temsilcilerinin, sorunlarına çözüm önerisi gördükleri hususları ifade ettiklerini belirtti. Komisyonun hazırlayacağı raporun verimlilik esası üzerine inşa edildiğini vurgulayarak, bu raporun sadece sektör temsilcilerinin önerilerini değil, akademisyenlerin ve diğer paydaşların önerilerini de dikkate alarak oluşturulacağını söyledi.

Karayel, saha çalışmalarının sonuncusunu gerçekleştirdiklerini belirterek, komisyonun herkesin göğsünü gere gere, 'evet bu raporu bütün paydaşlarla birlikte çalışarak biz hazırladık' diyebileceği bir rapor oluşturma hedefinde olduklarını ifade etti. Ayrıca, önümüzdeki hafta Meclis'te komisyon çalışmalarının gerçekleştirileceğini ve rapor yazım sürecinin başlayacağını bildirdi. Bu süreçte raporun mayıs-haziran aylarında tamamlanmasını hedeflediklerini belirtti.

 

Etiketler:
balıkçılıklar

DİĞER HABERLER

Adana metro durak saatleri
Adana metro durak saatleri
20 Şubat 2024 Salı
Osmaniye
Osmaniye'de uyuşturucu operasyonu
19 Şubat 2024 Pazartesi
Hüseyin Orhan
Hüseyin Orhan'dan CHP'ye destek
19 Şubat 2024 Pazartesi
Adana
Adana'da bıçaklı kavga
19 Şubat 2024 Pazartesi