Trabzon’da Kiralandı Adana’da Kayboldu

Trabzon’da kiralandı Adana’da kaybolduğu iddia edildi

Trabzon’dan Adana’ya uzanan garip bir kiralık araç hikayesi ortaya çıktı. 

Trabzon’da kiralandı Adana’da kaybolduğu iddia edildi

Gazette.com.tr’nin edindiği bilgilere göre, geçen yıl bir şahıs Trabzon’da faaliyet gösteren kiralık bir araç firmasından sıfır otomobil kiralıyor. Firmaya evraklarını eksiksiz teslim eden şahıs, firma yetkilisine “Adana’ya gideceğini” söyleyerek, kiraladığı araçla yola çıkıyor.

Aradan geçen kısa bir süre sonra, Trabzon’daki kiralık araç firması yetkilileri, kiraladıkları aracın, Adana’da kaybolduğunu öğreniyor. Durumu, Emniyete bildiren firma yetkililerine sözleşme süresi dolmadığı için aracı kiralayan kişiye herhangi bir işlem yapılamayacağı bildiriliyor.

TAKİP CİHAZI TAKILMAMIŞ
Ancak olayın ilginç yanı, 2023’te kiralanan söz konusu araç başka bir rent a car firması tarafından kiralanmış. Renault marka araç, daha sonra, Adana’ya gideceğini beyan eden kişiye kiralandıktan sonra, Emniyetin zorunlu tutmasına karşın araçta takip cihaz sisteminin olmadığı anlaşılınca aracı kiralayan firma yetkilileri aracın ve aracı kiralayan şahsın peşine düşüyor. Firma yetkilileri tüm arama çabalarına karşın 2023’ten bu yana ne aracın akıbetiyle ne aracı kiralayan kişiyle ilgili net bir bilgiye ulaşamadılar.
 

DİĞER HABERLER

15 Günlük Hava Durumu I Adana
15 Günlük Hava Durumu I Adana
20 Mayıs 2024 Pazartesi