Uyuşturucu Satıcısına 15 Yıl Hapis

Uyuşturucu satıcısına 15 yıl hapis

Adana'nın merkez Seyhan ilçesinde evinde uyuşturucu satarken yakalanan tutuklu sanık, Adana 12. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmada 15 yıl hapis ve 30 bin lira adli para cezasına çarptırıldı.

Uyuşturucu satıcısına 15 yıl hapis

Duruşmaya, tutuklu sanık Ç.K. cezaevinden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katıldı. Sanık avukatı ise duruşma salonunda hazır bulundu.
Cumhuriyet savcısı, esas hakkında mütalaasında, sanığın Fatih Mahallesi'ndeki evinde, geçen yıl 14 Haziran'da otomobille yanına gelen 2 kişiye peçete arasına gizlediği sentetik uyuşturucuyu satarken polisekiplerince yakalandığını belirtti.
Savcı, olay tespit ve yakalama tutanağı, sanığın cep telefonunda uyuşturucu ticaretine ilişkin yazışmaları ile benzer suçlardan sabıkalı olması dikkate alınarak Ç.K'nin, "uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapma veya sağlama" suçundan cezalandırılmasını ve tutukluluk halinin devamını istedi.
Sanık Ç.K. savunmasında, uyuşturucu ticareti yapmadığını öne sürerek tahliye ve beraat talebinde bulundu.
Mahkeme heyeti, "uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapma veya sağlama" suçundan 15 yıl hapis ve 30 bin lira adli para cezasına çarptırdı.

 

DİĞER HABERLER

Adana Valisi Köşger, Kozan’da
Adana Valisi Köşger, Kozan’da
23 Mayıs 2024 Perşembe