Adana'da Seçim Güvenliği Toplantısı Yapıldı

Vali Köşger başkanlığında Seçim Güvenliği Toplantısı yapıldı

Vali Köşger başkanlığında Seçim Güvenliği Toplantısı yapıldı

Adana Valisi Yavuz Selim Köşger başkanlığında düzenlenen Seçim Güvenliği Toplantısı, 31 Mart 2024 Pazar günü yapılacak Mahalli İdareler Seçimleri için alınacak tedbirleri ele aldı.


Adana’da 15 ilçe kaymakamı ile İl Emniyet Müdürü Ahmet Hakan Arıkan ve İl Jandarma Komutanı Tümgeneral Coşkun Sel’in katıldığı toplantıda, il genelinde tüm hemşehrilerimizin herhangi bir olumsuzluk yaşamadan oy kullanmalarını sağlamak; seçim öncesinde, seçim anında ve sonrasında herhangi bir aksaklığa mahal vermemek için alınması gereken önlemler tüm detaylarıyla ele alındı.


ADANA’NIN SEÇMEN SAYISI NE KADAR?

Toplantıda bir konuşma gerçekleştiren Vali Köşger, 31 Mart 2024 Pazar günü gerçekleştirilecek Mahalli İdareler Seçimlerinde kentimizde 15 ilçede toplam 5 bin 164 sandık kurulacağı ve toplam seçmen sayısının 1 milyon 629 bin 959 kişi olduğu bilgisini verdi.


“6 BİN 184 POLİS, 1800 JANDARMA GÖREV YAPACAK”

Vatandaşlarımızın oylarının sandığa sağlıklı bir şekilde yansıması ve seçimin demokratik bir olgunlukla geçmesi temennisinde bulunan Vali Köşger, “Demokrasinin en güzel şekilde tezahür ettiği, birlikte yaşama kültürünün en güzel örneklerinin sergilendiği ilimizde bu seçim dönemini de güven ve huzur ortamı içinde geçirmemiz için gerekli tüm tedbirler Valiliğimizce alınmıştır. Aldığımız tedbirler kapsamında seçim günü 6 bin 184 polis, bin 800 jandarma olmak üzere ilimiz genelinde 7 bin 984 güvenlik personeli, 13 TOMA, 8 zırhlı otobüs, 7 otobüs, 2 minibüs, 2 kirpi aracı görevlendirilmiştir.” dedi.

Daha önceki seçimlerde olduğu gibi bu seçimde de herkesin görevini layıkıyla yerine getireceğine inandığını ifade eden Vali Köşger, yapılacak seçimin ülkemize ve milletimize hayırlı olması dileğinde bulundu.

Yapılan değerlendirmelerin ardından toplantı sona erdi.

 

DİĞER HABERLER