Vali Köşger’den 19 Mayıs Mesajı

Vali Köşger’den 19 Mayıs mesajı

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün işgal altındaki vatan topraklarımızı kurtarmak ve bağımsızlığımızı ilan etmek için kurtuluş mücadelemizi başlattığı tarih olan 19 Mayıs 1919'un yıl dönümünü büyük bir coşku ve gururla kutluyoruz.

Vali Köşger’den 19 Mayıs mesajı

19 Mayıs 1919 tarihi vatan sevdasının fikirlerde filizlenip yüreklerde yeşerdiği, Türk milletinin hürriyetine olan bağlılığının ve bağımsızlık tutkusunun ilk adımıdır.

19 Mayıs, istiklal mücadelesinin temel taşlarından biridir. Bu önemli gün, Türk milletinin esareti asla kabul etmeyen, zulme boyun eğmeyen aziz ruhunun işgal güçlerine karşı gösterdiği direnişin ve Türkiye Cumhuriyeti'nin doğuşunun sembolüdür. Bağımsızlık ateşi, 19 Mayıs'ta yakılmış ve milletimizin her köşesine yayılarak Türk ulusunun uyanışını ve yeniden doğuşunu sağlamıştır.

Geleceğe sağlam adımlarla ilerlerken, vatan ve millet sevgisiyle dolu gençlerimizin varlığı, ülkemizin daha müreffeh bir gelecek inşa edeceğine olan inancımızı pekiştiriyor. Gençlerimiz, barış, hoşgörü, demokrasi ve vatanseverlik gibi değerlerin en önemli temsilcileri olarak, Türkiye'yi daha ileriye taşıyacaklardır.

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün "Bütün ümidim gençliktedir." sözü, gençlerimize duyulan güvenin ve verilen değerin önemli bir göstergesidir. Gençlerimiz, ecdadımızdan aldıkları ilhamla ülkemizi daha ileri bir noktaya taşıma sorumluluğunun bilincindedirler.

Bugün, bilgili, donanımlı ve yetenekli gençlerimizin, uluslararası alanda başarılar elde etmek için spor ve bilim başta olmak üzere her alanda yoğun çaba gösterdiklerine tanık oluyoruz. Türkiye'nin hedeflerine ulaşmasında gençlerimize olan güvenimiz tamdır ve başarılarıyla gurur duyuyoruz.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, Kurtuluş Savaşı'nın tüm kahramanlarını ve vatan için şehit düşenleri rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz. Gençlerimizin ve milletimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyoruz.


Son Dakika Gelişmelerden Vaktinde Haberdar olmak istiyor musunuz? Google News'te Gazette'ye abone olun. 

ABONE OL!


 

DİĞER HABERLER

Restoranda feci yangın
Restoranda feci yangın
16 Haziran 2024 Pazar
Adana 2024 kurban kesim yerleri
Adana 2024 kurban kesim yerleri
15 Haziran 2024 Cumartesi
Huzurevi sakinlerine sürpriz
Huzurevi sakinlerine sürpriz
15 Haziran 2024 Cumartesi
Arı kovanında uyuşturucu bulundu
Arı kovanında uyuşturucu bulundu
15 Haziran 2024 Cumartesi
Ekonominin kalbi AOSB
Ekonominin kalbi AOSB
15 Haziran 2024 Cumartesi