Valiler Koltuklarını Çocuklara Devretti

Valiler koltuklarını çocuklara devretti

Adana ve Hatay Valileri, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla makam koltuklarını çocuklara devretti.

Valiler koltuklarını çocuklara devretti

Adana Valisi Yavuz Selim Köşger, bu özel günde Nigahi Soykan İlkokulu 3. sınıf öğrencisi Öykü Şimşek'i makamında kabul etti. Ziyaret sırasında Vali Köşger, sembolik olarak makam koltuğunu Şimşek'e devretti.
Şimşek, Adana'da sulama kanallarındaki boğulma vakalarını önlemek için daha fazla yüzme havuzu yapılması gerektiğini belirtti. Ayrıca, çocukların spor yapabilmeleri için her bölgeye bir spor salonu yapılması talimatını verdi.
Vali Köşger ise boğulma vakalarını önlemek için su kanallarının üzerinin kapatılmasıyla ilgili bir proje bulunduğunu ifade etti.
Hatay Valisi Mustafa Masatlı da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı, Şehit İlker Uylaş İlkokulu 4. sınıf öğrencisi Ali Emir Yardımcıoğlu'na makamını devrederek kutladı. Yardımcıoğlu, depremler sonrası zarar gören Hatay'ı yaşanılabilir bir şehir haline getirmek için çalışacağını dile getirdi.
Vali Masatlı, depremler sonrasında ildeki hasarlı okulların onarımlarını yaptıklarını ve yeni derslikler ile okulların inşa edildiğini vurguladı. Çocukların iyi bir eğitim alması için ellerinden geleni yapacaklarını belirtti.
Her iki vali de çocuklara çeşitli hediyeler vererek özel günlerini kutladı.

 

DİĞER HABERLER

Adana Valisi Köşger, Kozan’da
Adana Valisi Köşger, Kozan’da
23 Mayıs 2024 Perşembe