Vergide Adalet Arayışı Devam Ediyor

Vergide adalet arayışı devam ediyor

Adana Tabip Odası ile Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası Başkan ve üyeleri ‘Vergide Adalet’ için bu kez Akıncılar Aile Sağlığı Merkezi önümde bir araya gelerek seslenişte bulundu. “İsrafın kaynağı sağlık emekçileri değildir. Vergide adalet istiyoruz”

Vergide adalet arayışı devam ediyor

Adana Tabip Odası Başkanı Uzm. Dr. Özden Polatöz ve Genel Sekreter Dr. Hakan Şen, SES Eş Başkanı Belgin Işık ve Erol Eren ile hekim ve sağlık çalışanlarının katıldığı açıklamayı kurumlar adına Adana Tabip Odası (ATO) Aile Hekimliği Komisyon Başkanı Dr. Ahmet Batu okudu.


Dört aydır “Vergide Adalet” isteğiyle Sağlık Bakanı’na, Maliye Bakanı’na seslendiklerini hatırlatan ATO Aile Hekimliği Komisyon Başkanı Dr. Ahmet Batu, “Sağlık Bakanı yurttaşlarımızın ne kadar çok hastalanıp ne kadar çok şehir hastanelerine gittiğinden bahsediyor, onaylı/onaysız randevu peşinde koşuyor. Halkımız gibi Sağlık Bakanı da randevu derdine düşmüş durumda. Maliye Bakanı vergilerin %80’ini ödediğimiz yetmezmiş gibi, halen yeni vergiler peşinde, “Vergiyi tabana yayacağız” diyor. Bakan özel hastanelerin kıskacından bunalıp kaçmış hekimlerden peşin vergi almaya çalışırken, ülkenin tüm gelirinin aktığı şirketlerden %15 vergi almayı hedef diye söylüyor. Bu ülkede kazanılan her bir liranın yarısını kazanandan vergilerin %15’i bile alınmıyor. İsrafın kaynağı bizmişiz gibi yine hekimler hedef gösteriliyor. Vergide adalet istiyoruz! Çok kazanandan az vergi alınmasın, vergi toplanırken adalet olsun istiyoruz. Vergilerimiz çocuklarımızın sağlığı, eğitimi, güvenli binalarda yaşaması için harcansın, ilaç katkı paylarını ödemekte bile zorlanan emeklilerimiz için harcansın istiyoruz. Devasa şirketlerin borçlarını ertelemek için, paradan para kazananlara daha çok ödeme yapmak için harcanmasın istiyoruz. Vergilerimiz harcanırken adalet istiyoruz.

Yoksulluk sınırı 61 bin lira yoksuldan alınan vergi %35! Türkiye’nin dört bir yanında aylardır “Vergide Adalet” talebimizi dile getiriyoruz. Yoksulluk sınırı altında bir gelirle çalışan milyonlarca emekçi gibi, biz de geçinmekte zorlanıyoruz ama nasıl oluyor da bu ülkenin en yüksek vergisini biz veriyoruz anlayamıyor, bunu kabul edemiyoruz.”

Son Dakika Gelişmelerden Vaktinde Haberdar olmak istiyor musunuz? Google News'te Gazette'ye abone olun. 

ABONE OL!

 

DİĞER HABERLER

Arazi kavgasında 4 gözaltı
Arazi kavgasında 4 gözaltı
22 Haziran 2024 Cumartesi
Turbeyler Grubu
Turbeyler Grubu'nun acı günü
20 Haziran 2024 Perşembe
Adana Aladağ’da korkutan yangın
Adana Aladağ’da korkutan yangın
20 Haziran 2024 Perşembe
Evinde 3 ruhsatsız silah yakalandı
Evinde 3 ruhsatsız silah yakalandı
20 Haziran 2024 Perşembe
Karpuz yüklü tırda yangın
Karpuz yüklü tırda yangın
19 Haziran 2024 Çarşamba