Yağmur Taktaş'ın Mezarı Otopsi İçin Açıldı

Yağmur Taktaş'ın mezarı otopsi için açıldı

Sosyal medya fenomeni Yağmur Taktaş'ın ABD'de hayatını kaybetmesiyle ilgili soruşturma kapsamında, Adana'daki mezarı otopsi için açıldı ve cenazesi Adli Tıp Kurumu morguna gönderildi.

Yağmur Taktaş'ın mezarı otopsi için açıldı

Merkez Çukurova ilçesi Kabasakal Mezarlığı'ndaki kabrin açılması sırasında savcı, polis, ailenin avukatı ve bir aile üyesi hazır bulundu.


Belediye görevlilerince açılan mezardan çıkarılan Taktaş'ın cenazesi, Adana Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.
Taktaş'ın ailesinin avukatı Fethi Öksüz, burada yaptığı açıklamada, soruşturma kapsamında mezarın açıldığını ve otopsi işlemlerine bugün başlanacağını belirtti. Öksüz, otopsi raporunun çıkmasını bekleyeceklerini ve süreci yakından izlediklerini kaydetti.
Yağmur Taktaş'ın ABD'deki hastanede 3 Nisan'da vefat etmesinin ardından cenazesi 20 Nisan'da Adana'da defnedilmişti. Ailenin ve avukatların talebi üzerine, Taktaş'ın kesin ölüm nedeninin belirlenmesi için mezarın açılacağı ve otopsi işlemlerinin yapılacağı duyurulmuştu.
Ailenin avukatı Fethi Öksüz, önceki açıklamalarında, Taktaş'ın ölümünde şüpheli bulunan ABD'li erkek arkadaşı hakkında deliller bulunduğunu ve bu yönde bir soruşturma başlatıldığını belirtmişti.

 

DİĞER HABERLER

15 Günlük Hava Durumu I Adana
15 Günlük Hava Durumu I Adana
20 Mayıs 2024 Pazartesi