Yavuz Selim Köşger Muhtarlarla Bir Arada

Yavuz Selim Köşger muhtarlarla bir arada

Vali Yavuz Selim Köşger, Seyhan ilçesinde görev yapan muhtarlarla bir araya gelerek kendisine iletilen talep ve beklentileri dinledi.

Yavuz Selim Köşger muhtarlarla bir arada

Valilik Toplantı Salonunda gerçekleşen toplantı öncesinde bir konuşma gerçekleştiren Vali Köşger, öncelikle 31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinde seçilen muhtarlara görevlerinde başarılar dileyerek kamu hizmetlerinde muhtarlarımızın taleplerinin her zaman öncelikleri arasında olduğunu söyledi.


Adana’da muhtarlarla ilk toplantıyı gerçekleştirdiklerini söyleyen Vali Köşger, “Daha önce görev yaptığımız yerlerde muhtarlarımızla mutat bir şekilde başta belediye yetkililerimiz olmak üzere, bütün bölge müdürlerimizin, ilçe müdürlerimizin, daire amirlerimizin hazır bulunduğu toplantılar düzenliyorduk. İlimizde de muhtarlarımızla ilk toplantımızı gerçekleştiriyoruz. Toplantıda muhtarlarımız mahalleleriyle ilgili sorun ve taleplerini ilk ağızdan iletecekler. Burada daha çok biz değil muhtarlarımız konuşacak. Yani bu toplantımız, bizim not alacağımız ve arkadaşlarımızın dinleyeceği bir toplantı. Muhtarlarımız, mahallelerimizin sorunlarını hangi daire ile ilgiliyse bizlere iletecekler ve daire amirlerimiz o sorunu anında çözebiliyorsa gerekli talimatı vererek o sorunun çözülmesi için süreci başlatacaklar; ancak zaman isteyen, para isteyen, proje gerektiren sorunlarda notlarını alacaklar, ayrıca bizler de ilgili sorun ve talepleri not ederek daire amirlerimizin sorunları çözüp çözmediklerini kontrol edeceğiz.” ifadelerini kullandı.


Muhtarlarımız en uç noktada, en kılcal noktada olan sorunları bize aktaran yetkililerdir diyen Vali Köşger, “Muhtarlarımızın iki yönü var. Bir taraftan demokratik hakkını kullanarak halkın içinden seçilen muhtarlarımız, diğer taraftan devletimizin de mahallelerdeki en üst görevlileri. Muhtarlarımızın bunun idrakinde, şuurunda olması gerekmektedir. İleteceğiniz sorunlar, mahallenizin ve vatandaşlarımızın sorunları. Dolayısıyla mahallelerle ilgili sorunları o mahallenin en üst yetkilisi olan sizlerden dinlemek çok önemli.” dedi.

Vali Köşger, “Muhtarlarımızdan bu toplantılara önem vermelerini istiyoruz; çünkü ildeki her dairenin en yetkilileriyle muhatap olma ve sorunlarını iletme şansları var. Adana’nın en büyük ve ülkemizin en büyük ilk on ilçesi içerisinde yer alan Seyhan ilçemizdeki 96 mahalle muhtarımızla yaptığımız toplantımız hayırlı olsun.” dedi.

Toplantının devamında muhtarlar mahalleleriyle ilgili taleplerini söz alarak Vali Köşger’e ilettiler.

Son Dakika Gelişmelerden Vaktinde Haberdar olmak istiyor musunuz? Google News'te Gazette'ye abone olun. 

ABONE OL!

 

DİĞER HABERLER

Akaryakıt istasyonuna silahlı gasp
Akaryakıt istasyonuna silahlı gasp
24 Haziran 2024 Pazartesi
Feci kaza: 3 ölü 2 yaralı
Feci kaza: 3 ölü 2 yaralı
24 Haziran 2024 Pazartesi
Adanalı çiftçiler mağdur
Adanalı çiftçiler mağdur
22 Haziran 2024 Cumartesi
Arazi kavgasında 4 gözaltı
Arazi kavgasında 4 gözaltı
22 Haziran 2024 Cumartesi
Turbeyler Grubu
Turbeyler Grubu'nun acı günü
20 Haziran 2024 Perşembe