Yerel Seçimler “Kritik Masası”nda Masaya Yatırıldı

Yerel Seçimler “Kritik Masası”nda masaya yatırıldı

Yerel Seçimler “Kritik Masası”nda masaya yatırıldı

Türkiye’nin ve dünyanın gündeminin konuşulduğu, GAZETTECOMTR İmtiyaz Sahibi Fatma İnci Gül ve Gazeteci Selahattin Sekin'in hazırlayıp sunduğu ‘Kritik Masası’ dördüncü bölümüyle Gazette TV | Youtube kanalında yayınlandı. Programda 31 Mart’ta gerçekleştirilecek yerel seçimlerde Adana’daki adayların son durumu Kritik Masası’nda ele alındı.

Programın girişinde Filistin’de devam eden olaylara değinen Sekin, “Filistin’de bir dram var. İsrail, soykırım yapıyor. İnsanlar katlediliyor. Sorgusuz sualsiz çocuklar ve kadınlar öldürülüyor. Hatta anne karnındaki bebekler dahi öldürülüyor. Ve maalesef bütün dünya da izliyor. Yolda gelirken İsrail’i lanetleyen ve Filistin’i destekleyen bir eylem gördüm. Doğrusunu söylemek gerekirse hoşuma gitti. Türkiye’de de uzun zamandır bu protestoların sayısı azaldı. Artık insanlar bunu kanıksamaya başladı” dedi.
"İSRAİL İNSANLIK SUÇU İŞLİYOR!”

Batı ülkeleri İsrail’in bu zulmüne karşı sadece seyirci olduğunu belirten İnci Gül, “İsrail’in yaptığı bir insanlık suçudur. Kimsenin elinden bir şey gelmiyor. Hamas da bir şey yapamıyor. Olan Filistin halkına oluyor. Bugün yine Şifa Hastanesi bombalanmış ve 90 kişinin üzerinde insan hayatını kaybetti. Her gün yüzlerce insan ölüyor Filistin’de. Batı Ülkeleri seyirci olarak izliyor tüm bu olup bitenleri. Neden? Hamas’ı bahane ediyorlar. Ve tüm Müslümanların, Filistin'e destek için AFAD ya da Kızılay hesaplarına bağışta bulunmaları oldukça mühim. Az çok demeden hepimiz bağışta bulunmalıyız” diye konuştu.“HAMAS, BİZİM KUVA-İ MİLLİYE GİBİ!”

Hamasın durumuna da değinen Sekin, “Hamas bizim Kurtuluş Savaşı’ndaki Kuvayi Milliye gibidir. Yedi düvel bizi işgal etmeye kalktığında Kuvayi Milliyeciler kurtardı bu ülkeyi. Hamas da kendi ülkesini korumaya çalışan bir nevi Kuvayi Milliyecisidir” şeklinde konuştu.

“KENDİ İÇİMİZDE BİR ÖZELEŞTİRİ YAPMALIYIZ!”

Filistin’deki çocukların bulundukları tabloyu aktaran Sekin, “Filistin’deki o çocukların yere dökülmüş makarnayı toprakla birlikte toplamaya çalışması, yere dökülmüş olan unu toplarken görünce gerçekten insan insanlığından utanıyor. Evet, biz Batıdan bekliyoruz ama biraz dönüp de içimde bir özeleştiri yapmamız gerekiyor. İslam dünyasının bu suskunluğu hakikaten düşündürücü. Hele hele bu Ramazan ayında olması gereken bu mu? Bu suskunluk mu? Değil elbette! ‘Komşusu açken kendisi tok yatan bizden değildir.’ diyor Peygamber Efendimiz, bırakın aç kalması şuan katlediliyor. Bir soykırım söz konusudur” ifadelerini kullandı.“ZEYDAN KARALAR FIRSATI KULLANAMADI!”

31 Mart Yerel Seçimlerine dair değerlendirmelerde bulunan İnci Gül şunları kaydetti: “Geçen seçimlere göre Adana’nın seçim atmosferinin biraz daha durgun geçtiğini söyleyebilirim. Zeydan Karalar, 2019’un Mart ayında seçildi. 2020’nin Mart ayında ise pandemiyi yaşadık. O bir yıl içerisinde vadettiği projelere en azından başlayabilirdi. İnsanlar zaten evinde, kimseler dışarıda yok. Çok rahat birçok projesini hayata geçirebilirdi. Bunu fırsata çevirebilirdi. Fakat yapmadı. Şimdi ise bir 5 yıl daha istiyor seçmenden, bu 5 yılda hayata geçirecekmiş. Kimse kanmaz artık bu vaatlere.”

 

 


 “ZAMDAN TÜM İŞÇİLER FAYDALANMIYOR!”

Belediye işçilerinin tamamının zamdan faydalanmadığını söyleyen Selahattin Sekin, “Bilboard belediyeciliği diye eleştiriler yapılıyor Zeydan Karalar ile ilgili, belediyelere ait şirketlerde çalışanlara bu yapılan zamlar verilmiyor. Tüm işçileri bu yapılan zamdan istifade etmiyor” dedi.

DEMPARTİ BÜYÜKŞEHİRDE ZEYDAN’A OY VERECEK!”

GazetteTV’de yayınlanan sokak röportajlarına da değinen İnci Gül, “Yapılan sokak röportajlarında karşılaşılan tabloda Adanalıların çoğu ‘kararsızım’ diyor. Mikrofon uzatılan bir vatandaş diyor ki; ‘hiç kimseye oy yok. Kararsız olanların hepsi kararlıdır.’ Bu da şunu gösteriyor; seçmen sandıklarda cevabını verecek. Bir şeye daha değinmek istiyorum. Yine sokak röportajında bir DEM Partili vatandaşa denk geliyorlar. Soruyorlar kime oy vereceksiniz? Çukurova’da DEM’e ama Büyükşehir’de ise Zeydan Karalar’a vereceğim. Sunucu, ‘sizin de adayınız var’ demesine rağmen kendisi ‘bu seçimde stratejik oy kullanacağım. Büyükşehirde Zeydan Karalar’a oy vereceğiz’ diyor. Hani bir dedikodu çıkarmışlardı, DEM Parti’nin kimlerle uzlaştığı ortada” diye konuştu.

SOSYALMEDYAYA HARCANAN PARA YURTDIŞINA GİDİYOR”

Siyasilerin reklam çalışmalarından bahseden İnci Gül şunları ekledi: “Siyasilere sadece sosyal medyada reklam vermemelerini bununla birlikte gazeteler, televizyonlar ve radyoların olduğu söylemiştim. Bunlar gerçek mecralar buralarda kendinizi anlatın. Buralara da reklam bütçesi ayırın demiştik. Sosyal mecralar insanların daha çok eğlence alanlarıdır. Kimse orada ciddi şeyler görmek istemiyor. Seçim sürecinde sosyal medyaya harcanan paralar yurtdışına gidiyor. Ve aslında da pek de bir işe yaramıyor.”

GAZETTECOMTR İLE DAHA FAZLA OKUYUCUYA ULAŞIYORUZ!”

Gazettecomtr İmtiyaz Sahibi İnci Gül, konuşmasında, Gazette Gazetesi’nin kapandığı yönündeki spekülasyonlarla ilgili şunlara değindi:

“Ne yazık ki bizim siyasetçilerimiz de iş insanlarımız da kendi medyasına sahip çıkmıyor. Seçimlerde bunun en iyi örneklerini görüyoruz. Adaylar, başka bir ülkenin kasasına giden büyük meblağlar harcıyorlar. Üstelik bir de işe yarasa. Mevcut Büyükşehir Belediye Başkanı, belediye kaynaklarıyla yandaş medya yaratıyor. Kendisine yakın gazeteler, radyolar ve televizyonlara aktarıyor. Haliyle bir muhalefet dili oluşmuyor. Bunun yanı sıra şu an ne Seyhan ne Çukurova, hiçbiri ile herhangi bir ilan çalışmamız olmadı. Olması da zor. Çünkü desteklerini nerelere aktardıklarını, kimlere ne verdiklerini bizim gibi herkes biliyor. Hâlbuki biz, hala Basın İlan Kurumu’ndan ilan alıyoruz. Tabi ki bu kasıtlı GAZETTE aleyhine yürütülen bir kampanyadır. Böyle girişimleri esefle kınıyorum. Ve kötü haber vereyin bizimle aleni uğraşanlara, bu kampanyanız bizi daha da güçlendiriyor. Tekrar yineleyecek olursam; GAZETTE olarak sadece baskıyı durduk. GAZETTECOMTR haber portalı üzerinden dijital gazete olarak yayınlarımıza devam ediyoruz. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan Hanımefendi’nin başlattığı “Sıfır Atık Projesi” kapsamında israfın önüne geçmek ve daha yaşanabilir bir dünya için Gazette’nin baskısını durdurarak, bu uygulamaya Gazette olarak biz de katıldık. Ve emin olun, Gazettecomtr haber portalımızla çok daha fazla okuyucuya ulaşıyoruz.”

 

Programın tamamını izlemek için tıklayın!

 

Etiketler:
Kritik Masası 4. Bölüm

DİĞER HABERLER

ÇGC 23 Nisan’ı kutladı
ÇGC 23 Nisan’ı kutladı
23 Nisan 2024 Salı