Adana Demirspor'un Yıldızı Balotelli'ye 3 Maç Ceza

Yıldız Futbolcu Balotelli'ye ceza geldi

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), Yukatel Adana Demirsporlu futbolcu Mario Balotelli'ye 3 maç men cezası verdi.

Yıldız Futbolcu Balotelli'ye ceza geldi

Türkiye Futbol Federasyonu'nun internet sitesinde yapılan açıklamaya göre, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), Adana Demirsporlu Mario Balotelli'ye 3 maç men cezası ve 39 bin lira para cezası verdi. Ayrıca EMS Yapı Sivassporlu futbolcu İbrahim Akdağ da 1 maç men cezası alarak 19 bin 500 lira para cezasına çarptırıldı.

EMS Yapı Sivasspor Teknik Direktörü Bülent Uygun ve RAMS Başakşehir Teknik Direktörü Çağdaş Atan da 1 maç men cezası aldı ve her iki teknik adama ayrıca 39 bin lira para cezası verildi.

PFDK, Trendyol Süper Lig kulüplerinden Fatih Karagümrük'e 762 bin, Galatasaray'a 912 bin, Gaziantep FK'ye 252 bin, Sivasspor'a 200 bin, Beşiktaş'a 732 bin, MKE Ankaragücü'ne 200 bin, Pendikspor'a 112 bin, ve Hatayspor'a 27 bin lira para cezası uyguladı.

Ayrıca, MKE Ankaragücü Kulübü Başkanı İsmail Mert Fırat'a 11 gün hak mahrumiyeti ve 50 bin lira, Sivasspor idarecilerinden Gökhan Karagöl'e ise 3 ay hak mahrumiyeti ve 500 bin lira ceza verildi.
 

DİĞER HABERLER