YRP Adana İl Başkanlığı'nda Yeni Dönem

YRP Adana İl Başkanlığı'nda Yeni Dönem: Hedef İktidar

Adana'da Yeniden Refah Partisi Genel Merkezi tarafından il başkanlığına atanan Özkut Özdemir, düzenlenen basın toplantısında hedeflerinin iktidar olduğunu belirterek, "Necmettin Erbakan’ın izinde, Fatih Erbakan’ın liderliğinde Adana’yı Türkiye’nin öncü şehirlerinden biri yapmak için var gücümüzle çalışacağız" dedi.

 YRP Adana İl Başkanlığı'nda Yeni Dönem: Hedef İktidar

Devir Teslim Töreni

Yeniden Refah Partisi Adana İl Başkanlığı'nda bugün anlamlı bir devir teslim töreni gerçekleştirildi. Anemon Otel'de düzenlenen programda, yeni il başkanı Özkut Özdemir, görevi önceki il başkanı Selahattin Baysal'dan devraldı. Törene, partililer, basın mensupları, Feke Belediye Başkanı Cömert Özen, Belediye Meclis Üyeleri ve Pozantı Eski Belediye Başkanı Mustafa Çay gibi birçok davetli katıldı.


Özdemir’in Açıklamaları

Yeni il başkanı Özkut Özdemir, konuşmasında merhum Genel Başkan Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ın Türk siyasi tarihine damga vuran bir lider olduğunu vurgulayarak, "Bir çiçekle bahar olmaz ama her bahar bir çiçekle başlar" dedi. Özdemir, "O büyük liderin çizdiği ilkeler doğrultusunda, evladı Dr. Fatih Erbakan’ın izinde siyaset anlayışımızı sürdürüyoruz," ifadelerini kullandı.


Adana'nın Türkiye'nin en önemli şehirlerinden biri olduğunu belirten Özdemir, "Hem ekonomik hem de kültürel anlamda zengin bir geçmişe sahip olan bu şehir, ülkemizin geleceğinde de önemli bir rol oynamaya devam etmektedir," dedi. Yeniden Refah Partisi Adana il teşkilatının yeni bir döneme adım attığını belirten Özdemir, bu anlamlı günü kutladıklarını söyledi.


Özkut Özdemir, konuşmasında şunları söyledi: "Genel Merkezimiz tarafından yeni il başkanı olarak atanmış olmamın gururunu ve sorumluluğunu sizlerle paylaşmak istiyorum. Partimize bugüne kadar hizmet etmiş olan değerli dava arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Milli Görüş ve Adil Düzen anlayışlarının kurucusu ve öncüsü merhum Başbakan Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ın izinden yürüyerek siyaset yapmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Erbakan Hoca'nın 'Dava ehline, hizmet ehline, sadakat ehline' sözleri bizim için bir ilham kaynağı olmuştur."

Özkut Özdemir, Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan'ın sözlerine de değinerek, "Bizim siyaset anlayışımız, insan odaklı, adil ve hakça bir dünya kurma gayretidir," dedi. Halkın sesi olmayı ve onların sorunlarına çözüm üretmeyi görev edindiklerini vurguladı.

Adana'nın Geleceği İçin Projeler

Adana'nın Türkiye'nin en büyük ve en dinamik şehirlerinden biri olduğunu ifade eden Özdemir, "Ancak, iktidarın Adana’ya yeterli şekilde destek vermemesi nedeniyle birçok sorunla karşı karşıya. Yeniden Refah Partisi olarak Adana'nın sorunlarını dikkate alarak çözüm odaklı bir siyaset anlayışı benimseyeceğiz. Şehrimizin ekonomik kalkınması, istihdamın artması ve sosyal hizmetlerin geliştirilmesi için çalışacağız. Ayrıca, Adana'nın kültürel mirasını koruyacak projeleri hayata geçireceğiz," dedi.

Basın Toplantısı

Törenin ardından, yeni il başkanı Özkut Özdemir, basın mensuplarıyla tanışma fırsatı buldu. Basın toplantısında partinin gelecek planları ve projeleri hakkında bilgi veren Özdemir, Adana'da sosyal ve ekonomik kalkınmayı hedefleyen projeleri hayata geçirmek için çalışacaklarını belirtti ve basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Program, partililerin ve katılımcıların tebrikleri ile sona erdi.


Son Dakika Gelişmelerden Vaktinde Haberdar olmak istiyor musunuz? Google News'te Gazette'ye abone olun. 

ABONE OL!
 

DİĞER HABERLER

Korkunç kazada 4 yaralı
Korkunç kazada 4 yaralı
17 Haziran 2024 Pazartesi
Tarlada feci yangın
Tarlada feci yangın
17 Haziran 2024 Pazartesi
Restoranda feci yangın
Restoranda feci yangın
16 Haziran 2024 Pazar
Adana 2024 kurban kesim yerleri
Adana 2024 kurban kesim yerleri
15 Haziran 2024 Cumartesi
Huzurevi sakinlerine sürpriz
Huzurevi sakinlerine sürpriz
15 Haziran 2024 Cumartesi
Arı kovanında uyuşturucu bulundu
Arı kovanında uyuşturucu bulundu
15 Haziran 2024 Cumartesi
Ekonominin kalbi AOSB
Ekonominin kalbi AOSB
15 Haziran 2024 Cumartesi