Yüreğir Zabıta İşletmeleri Titizlikle Denetledi

Yüreğir Zabıta’sı bayram denetiminde

Yüreğir Belediyesi Zabıta Ekipleri, Kurban Bayramı öncesinde vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği işletmeleri, marketleri, fırınları, pastaneleri ve pazar yerlerini kapsayan denetimlerini artırdı.

Yüreğir Zabıta’sı bayram denetiminde

Yüreğir Belediyesi Zabıta Ekipleri, Kurban Bayramı öncesi vatandaşlar tarafından yoğun talep gören ürünlerin imal edildiği ve bayram geleneğini yaşatan tatlı ve şeker gibi ürünlerin üretildiği iş yerlerine özel olarak harekete geçerek titizlikle incelemelerde bulundu.


Kurban Bayramı öncesi harekete geçen Yüreğir Belediyesi Zabıta ekipleri tatlı ve şeker gibi bayram geleneğini yaşatan gıdaların üretimi ve satışını yapan iş yerlerine yönelik denetimler gerçekleştirdi.


İncelemeleri gerçekleştiren ekipler, hammadde kullanımından hijyen ve sağlık koşullarına kadar her şeyi titizlikle kontrol etti. Habersiz yapılan denetimlerde tezgâhlar, ürünler, fırınlar ve çalışan personeller de tek tek incelendi. Denetimlerde genel temizlik kurallarına uyulup uyulmadığına bakan Zabıta ekipleri, imalatta kullanılan ürünlerin son kullanma tarihlerini de kontrolden geçirdi.

Vatandaşın bayramda ağzının tadı kaçmasın diye büyük bir özenle tatlıcıları mercek altına alan ekipler, kurallara uymayan işletmelere uyarılarda bulundu.

Son Dakika Gelişmelerden Vaktinde Haberdar olmak istiyor musunuz? Google News'te Gazette'ye abone olun. 

ABONE OL!

 

DİĞER HABERLER

Adana
Adana'da deprem
21 Temmuz 2024 Pazar
Adanaspor, Adidas ile anlaştı
Adanaspor, Adidas ile anlaştı
20 Temmuz 2024 Cumartesi