Yusuf Kanlı: Zeydan Karalar'ın Buna Yetkisi Yok

Yusuf Kanlı: Zeydan Karalar'ın buna yetkisi yok

Yusuf Kanlı: Zeydan Karalar'ın buna yetkisi yok

MHP Adana İl Başkanı Yusuf Kanlı, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı olan CHP'li Zeydan Karalar'ın seçimde kaybetme korkusuyla son derece tartışmalı yöntemlere başvurduğunu iddia etti. 

Kanlı, Karalar'ın Adana'nın çeşitli ihtiyaçlarının yanı sıra, seçim çalışmalarını desteklemek için vatandaşların cebinden önemli miktarda parayı hedefleyen bir dizi ihale düzenlediğini belirtti.
Kanlı, Karalar'ın ihalelerinde Adana'nın gerçek ihtiyaçlarının göz ardı edildiğini ve hatta şehit cenazelerinin bile bu amaç için kullanıldığını öne sürdü.
Özellikle, şehit cenazeleri için yapılan yemek ihalesinin, yaklaşık 200 milyon lira tutarında olduğunu ve bu durumun kabul edilemez olduğunu vurguladı. Kanlı, "Şehit cenazesi seçim finansman aracı olamaz. Adana'ya şehit cenazelerinin gelip gelmeyeceğini nereden biliyorsunuz? Belediyenin aşevi yok mu, devletimiz yok mu?" diye sordu.
Karalar'ın açtığı diğer ihaleler arasında ise gençlere dağıtılmak üzere yapılan 15 milyon liralık powerbank ihalesi ve evlere dağıtılmak üzere yapılan 35 milyon liralık kuru kahve, önlük ve eldiven ihalesi bulunuyor.
Kanlı, "Sayın Karalar, bu neyin kafası? Yetimlerin, öksüzlerin, muhtaçların haklarını kendi seçim ve gelecek planlarınız için harcayamazsınız. Buna hakkınız yok. Bu utanç verici, yazık ve günah." şeklinde konuştu.
Son olarak Kanlı, "Zeydan Karalar, bu ayıptır, yazıktır, günahkarlıktır." diyerek sözlerini tamamladı.

 

DİĞER HABERLER

Hulk’un doğum günü kutlandı
Hulk’un doğum günü kutlandı
11 Nisan 2024 Perşembe