MHP'den Çağrı: Terör Zararı İçin ABD ve PKK'ya Dava

Yusuf Kanlı’dan terör tazminatı önerisi

Yusuf Kanlı’dan terör tazminatı önerisi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana İl Başkanı Yusuf Kanlı, Türkiye’nin terör ve terörle mücadele faturasının tazmini amacıyla teröre destek veren ülkelere karşı dava açma hakkı bulunduğunu, içeride de, teröre destek veren kişi ve kurumlara yönelik aynı yolun açabileceğini söyledi.


MHP Adana İl Başkanı Yusuf Kanlı, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Pençe-Kilit Harekât Bölgesindeki bir üssüne yönelik bölücü terör örgütleri PKK-YPG’nin sızma girişimi ve saldırısı sonucu şehit olan Mehmetçikler için başsağlığı mesajı yayımladı.


“BU ACININ TARİFİ YOK”

Başkan Yusuf Kanlı, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Yine bağrımız yandı, yine yüreğimize kor düştü. 9 yiğidimiz şehit oldu, 4 kahramanımız yaralandı. Bu acının tarifi yok, tesellisi yok ve sözün bittiği yerdeyiz. Yiğitlerimize selam olsun, mübarek ruhları şad olsun! Yaralılarımız şifa bulsun. Kıymetli ailelerimizin, aziz milletimizin başı sağ olsun.”

“ARKASINDA ABD’NİN OLDUĞU BİLİNMEKTEDİR”

“Yarım asırdır devam eden bu terör belası, Türkiye’ye karşı yürütülen savaştan başka bir şey değildir. Türkiye’nin açık hedef olduğu bu savaşın arkasında ABD ve yandaşlarının olduğu bilinmektedir. Adı geçen terör örgütleri ise sadece paralı piyonlardır. Terör örgütünün temsilcisi olduğu bilinen sözde siyasi partiler ve ilişkili sözde STK’lar da aynı amaca hizmet etmektedir.”

“ERMENİ TERÖR ÖRGÜTÜ OLAN PKK”

“Ermeni terör örgütü olan PKK’nın, aynı şehirde birlikte yaşadığımız, aynı apartmanda komşuluk ettiğimiz, elimizden, dilimizden emin olduğumuz Kürt kardeşlerimizin temsilcisi olarak gösterilmesi Kürt kardeşlerimize hakaret ve ihanettir. Esasında asıl gaye ‘Büyük İsrail’in inşasıdır ve bu yolda Ermeniler ‘Kullan ve at malzemesi’ konumundadır.”

“TÜRKİYE’YE FATURASI 2,3 TRİLYON DOLAR”

“50 yılda terörün ve terörle mücadelenin Türkiye’ye faturasının 2, 3 trilyon dolar civarında olduğu tahmin edilmektedir. Şehitlerimizin mübarek kanlarının; yetimlerin, dul kalan eşlerin, bağrı yanan anaların, babaların akan gözyaşlarının ise bedeli yoktur.”

“TÜRKİYE KIYAMETE KADAR ALACAKLIDIR”

“Türkiye, ABD ve diğer terör destekçisi ülkelerden kıyamete kadar alacaklıdır. Özellikle ABD’nin teröre destek suçları sabittir. Bütün Türk Milleti’nin ödediği, ödemeye devam ettiği bu faturanın tahsili için Türkiye’nin uluslararası mahkemelerde dava açma hakkı kullanılmalıdır. İçeride ise, bedeli ödenemez olan bu faturanın, kanuni düzenleme yapılarak teröre destek veren kişi ve kurumlardan tahsilat yolu açılmalıdır.”

“DÜNYA GELSE ÜSTÜMÜZE YILMAYACAĞIZ, YIKILMAYACAĞIZ”

“Bütün zalimlerin hasmı olan Türk Milleti, ihanet ve husumet kuşatmasına karşı tek ses, tek vücuttur. Dünya gelse üstümüze yılmayacağız, yıkılmayacağız; yolumuzdan asla dönmeyeceğiz. Son terörist de ölünceye kadar mücadeleye devam edeceğiz. Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin ifade ettikleri gibi, tertemiz şehit kanları yerde kalmayacak, sorulacak hesap mahşere bırakılmayacaktır!”
ADANA HABERLERİ

 

Etiketler:
mhp adana il başkanı yusuf kanlı

DİĞER HABERLER

Adana
Adana'da kayıp genç ölü bulundu
29 Şubat 2024 Perşembe
Çukurova
Çukurova'dan işçilere rekor zam
29 Şubat 2024 Perşembe
Adana
Adana'da İlham Zirvesi düzenlendi
28 Şubat 2024 Çarşamba