Kiraladığı Evini 27 Kişiye Kiralanmış Halde Buldu

27 yabancı uyrukluya kiralanan daire tahliye edildi

Avcılar'da, kayıt dışı emlakçılık yaptığı iddia edilen kişi, 27 yabancı uyrukluya yatak karşılığı kiraladığı daireyi, komşuların şikayeti ve İstanbul Emlakçılar Odasının girişimiyle tahliye etmek zorunda kaldı.

27 yabancı uyrukluya kiralanan daire tahliye edildi


Merkez Mahallesi'nde bulunan bir binanın ikinci katındaki daire, mağdur ev sahibi tarafından emlakçı aracılığıyla kiraya verildi. Ancak iddiaya göre, kaçak çalıştığı öne sürülen emlakçı, kontrat yapıldıktan sonra bu daireyi 30 kişiye kiralamış, bunların da çoğunluğu yabancı uyrukluymuş.

Daireden gelen kötü kokular ve alt katlara sızan sular nedeniyle çevre sakinleri durumu fark etmiş. Ev sahibi, çözüm bulamayınca İstanbul Emlakçılar Odası'na başvurmuş. Oda'nın müdahalesi sonucunda emlakçı, yabancı uyrukluları evden çıkarmış ve daireyi boşaltmış.

İstanbul Emlakçılar Odası Yönetim Kurulu Üyesi Arzu Pul, basına yaptığı açıklamada, Avcılar'da yoğun olan kentsel dönüşüm sürecinde yıkılmaya yüz tutmuş binaların yabancılara kiralandığını belirtmiş. Bu olayda ise kayıt dışı bir emlakçının daireyi illegal bir şekilde kiraya verdiğini ifade etmiş.

Pul, emlakçının 3 ay sonra alt kiralama yaparak yasalara aykırı davrandığını ve bu durumun illegal olduğunu vurgulamış. Daireye 30 yatak yerleştirip, her bir yatak için 3 bin lira kira alındığını söylemiş.

Daha sonra bina sakinlerinin rahatsızlıklarını dile getirdiğini ve polise ihbarda bulunduğunu belirten Pul, ancak bir ay boyunca yapılan baskınlarda herhangi bir kaçak göçmen bulunmadığını ifade etmiş. Bunun üzerine müdahale ederek evi boşalttıklarını ve savcılığa suç duyurusunda bulunduklarını aktarmış.

Şu anda dairenin boş olduğunu söyleyen Pul, ancak tahliye işleminin zoraki olduğunu ve kontratların bitimine kadar çıkmayacaklarını dile getirmiş.
 

DİĞER HABERLER

Feci kazada 1 ölü 1 yaralı
Feci kazada 1 ölü 1 yaralı
13 Temmuz 2024 Cumartesi
Yaşlı adam ölü bulundu
Yaşlı adam ölü bulundu
11 Temmuz 2024 Perşembe
Parkta bir kişi ölü bulundu
Parkta bir kişi ölü bulundu
10 Temmuz 2024 Çarşamba
Feci ev yangınında 2 ölü
Feci ev yangınında 2 ölü
10 Temmuz 2024 Çarşamba