77 İlde Sibergöz-37 Düzenlendi

77 ilde Sibergöz-37 düzenlendi

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, ülke genelinde "çevrimiçi çocuk müstehcenliği ve tacizi ile mücadele" kapsamında gerçekleştirilen "Sibergöz-37" operasyonlarında 156 şüphelinin yakalandığını duyurdu.

77 ilde Sibergöz-37 düzenlendi

Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, çocukları korumanın kendileri için son derece önemli olduğunu belirterek, siber alanlarda da 7 gün 24 saat devriyelerin sürdüğünü vurguladı.
Emniyet Genel Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı'nın koordinasyonunda, İl Emniyet Müdürlükleri Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlükleri tarafından gerçekleştirilen operasyonların, İstanbul, Ankara, Adana, Trabzon, Adıyaman, Afyonkarahisar, Eskişehir, Çanakkale ve Mersin gibi 77 ilde düzenlendiğini ifade etti. Şüphelilerin, uluslararası kuruluşlarla yapılan iş birliği sonucunda çocuklara ait cinsel içerikli fotoğraf ve videoları bilgisayar ortamında indirdiklerinin tespit edildiğini aktardı.
Operasyonlar neticesinde çok sayıda dijital materyale el konulduğunu belirten Yerlikaya, operasyonlarda görev alan polisleri tebrik etti ve dua etti. Yerlikaya, paylaşımında operasyona ilişkin görüntülere de yer verdi.

 

DİĞER HABERLER

Terör operasyonu düzenlendi
Terör operasyonu düzenlendi
21 Mayıs 2024 Salı
Midesinde uyuşturucuyla yakalandı
Midesinde uyuşturucuyla yakalandı
20 Mayıs 2024 Pazartesi
Kalkan-22 operasyonu düzenlendi
Kalkan-22 operasyonu düzenlendi
20 Mayıs 2024 Pazartesi