9 İlde Sibergöz-18 Operasyonları: 28 Gözaltı

9 ilde düzenlenen 'Sibergöz-18' operasyonlarında, 28 şüpheli yakalandı.

9 ilde düzenlenen 'Sibergöz-18' operasyonlarında, 28 şüpheli yakalandı.

9 ilde internet üzerinden sanal ortamda “Nitelikli Dolandırıcılık” suçuna yönelik eşzamanlı olarak gerçekleştirilen “Sibergöz-18” operasyonunda 28 şüpheli yakalandı.

Emniyet Genel Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı koordinesinde, İzmir Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmalar sonucunda, İstanbul, Balıkesir, Batman, Diyarbakır, Samsun, Iğdır, Edirne, Van ve Trabzon illerinde eş zamanlı olarak "Sibergöz-18" operasyonları gerçekleştirildi.

Operasyonlar neticesinde, 28 şüphelinin, Türkiye'nin önde gelen araç kiralama firmalarının internet sitelerinin oltalama yöntemi ile sahte sitelerini kurarak, "Araç Kiralama Bedeli" adı altında gönderilen İBAN numaralarına para aktardıkları ve daha sonra çeşitli bahanelerle, kapora bedeli, sigorta bedeli, kasko poliçesi, kasko teminatı, kaza bedeli, cayma bedeli, provizyon ücreti gibi adlar altında haksız kazanç sağladıkları belirlendi.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, konuyla ilgili sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Operasyonları gerçekleştiren kahraman polislerimizi tebrik ediyorum. Milletimizin duası sizinle. Siber suçlarla mücadelemiz kararlılıkla devam edecektir" dedi.

 

Etiketler:
Ali Yerlikaya

DİĞER HABERLER

Tüfekle  çevreye ateş açtı
Tüfekle çevreye ateş açtı
29 Şubat 2024 Perşembe
Ukrayna
Ukrayna'da Türk gemisi vuruldu
28 Şubat 2024 Çarşamba
Adnan Oktar hakkında yeni gelişme
Adnan Oktar hakkında yeni gelişme
28 Şubat 2024 Çarşamba