Alevler Suç Örgütü Çökertildi

Alevler suç örgütü çökertildi

Alevler suç örgütü çökertildi

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Hatay'da gerçekleştirilen "Mahzen-21" operasyonunda, Süleyman Alev'in liderliğini yaptığı "Alevler" adlı göçmen kaçakçılığı organize suç örgütünün çökertildiğini ve 13 şüphelinin gözaltına alındığını duyurdu.

Bakan Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Hatay'da eş zamanlı olarak "Mahzen-21" operasyonunun gerçekleştirildiğini belirtti.
Operasyon kapsamında, Süleyman Alev'in liderliğinde faaliyet gösteren ve "Alevler" olarak bilinen göçmen kaçakçılığı organize suç örgütünün çökertildiğini ifade eden Yerlikaya, örgüt üyelerinden 13 kişinin yakalandığını ve liderlerinin de bu kişiler arasında olduğunu bildirdi.
Yerlikaya, Hatay Altınözü Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde yürütülen çalışmalar sonucunda şüphelilerin örgütlü bir şekilde göçmen kaçakçılığı suçu işlediklerinin tespit edildiğini ve operasyonlar sonucunda 2 araç ile ruhsatsız tabancalara ve fişeklere el konulduğunu aktardı.
Bakan Yerlikaya, "Aziz milletimizin desteğiyle organize suç örgütlerine ve göçmen kaçakçılığı organizatörlerine göz açtırmayacağız" şeklindeki ifadesiyle operasyonu destekleyen halka teşekkür etti ve Hatay Altınözü Cumhuriyet Başsavcılığı ile Göç İdaresi Başkanlığı'nı ve operasyonu gerçekleştiren jandarmayı tebrik etti.

 

DİĞER HABERLER

Kazada 1 ölü 3 yaralı
Kazada 1 ölü 3 yaralı
11 Nisan 2024 Perşembe