Ankara'da Çocuk İstismarı Operasyonu: 35 Gözaltı

Ankara merkezli 20 ilde çocuk istismarı operasyonu düzenlendi

Ankara merkezli 20 ilde çocuk istismarı operasyonu düzenlendi

Ankara merkezli operasyon kapsamında, 20 ilde çocukların cinsel istismarıyla ilgili içerikleri sosyal medyada paylaştıkları iddia edilen 35 şüpheli gözaltına alındı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan açıklamaya göre, S.K. isimli şahsın gözaltına alınmasının ardından yapılan cep telefonu incelemesinde, çocuk istismarı içeren içeriklere rastlanması ve şüphelinin sohbet uygulamalarındaki gruplarda aktif olarak bulunduğunun belirlenmesi üzerine bir soruşturma başlatıldı.

Ankara Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yürütülen çalışma sonucunda, bir sohbet uygulamasındaki gruplarda çocukların kullanıldığı müstehcen yayınların temin edildiği, başkalarının kullanımına sunulduğu ve satıldığı tespit edildi. Bu nedenle, söz konusu gruplarda aktif olarak bulunan 37 şüpheliye yönelik gözaltı işlemi başlatıldı.

Ankara merkezli olarak 20 ilde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen operasyonda, 35 şüpheli gözaltına alındı. Şüphelilerin ikametlerinde yapılan aramalarda çok sayıda dijital materyal ile ruhsatsız silah ve av tüfeği ele geçirildi. Soruşturma devam ediyor.

 

Etiketler:
Ankara

DİĞER HABERLER

Bursa
Bursa'da kaza: 5 yaralı
21 Şubat 2024 Çarşamba
Ankara
Ankara'da FETÖ operasyonu
20 Şubat 2024 Salı
Bakırköyde trafik kazası
Bakırköyde trafik kazası
20 Şubat 2024 Salı