Kedi Katiline Mahkemeden İyi Hal İndirimi

Asansörde kedi öldürdü, iyi hal indirimi aldı

Asansörde kedi öldürdü, iyi hal indirimi aldı

İstanbul'da bir sitenin asansörüne giren kediyi tekmeleyerek öldüren İbrahim Keloğlan 1 yıl 3 ay hapis cezası aldı ancak hükmün açıklanması geri bırakıldı.


Küçükçekmece'deki bir sitede yaşanan üzücü olayda, İbrahim Keloğlan isimli kişi asansöre binerek köşede bir kedi gördüğünde ne yazık ki hayvanı tekmelemeye başladı. Kedinin kaçmaya çalışmasına rağmen Keloğlan, onu yakalayıp altı dakika boyunca işkence ederek öldürdü.
Görüntülerin ortaya çıkmasıyla birlikte polise şikayet edilen Keloğlan, gözaltına alındı ve adli kontrolle serbest bırakıldı. Ancak bu hareketin sonucunda dava açıldı. Mahkemede Keloğlan, olayın yaşandığı günün moralinin bozuk olduğunu iddia etti ve ilk önce kedinin saldırdığını savundu.
Ancak Küçükçekmece 16. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen davada, İbrahim Keloğlan suçlu bulundu ve 1 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme iyi hal indirimi uygulayarak cezayı 3 ay daha azalttı ve hükmün açıklamasını geri bıraktı. Bu karar, Keloğlan'ın 5 yıl içinde tekrar suç işlemezse cezasının düşürülebileceği anlamına geliyor.
 

Etiketler:
kedi

DİĞER HABERLER