Ayhan Bora Kaplan'a İstenilen Ceza Belli Oldu

Ayhan Bora Kaplan için istenen ceza belli oldu

Ayhan Bora Kaplan için istenen ceza belli oldu

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın "Ayhan Bora Kaplan" suç örgütüne yönelik hazırladığı iddianame kabul edildi. Örgütün kurucusu ve yöneticisi Bora Kaplan hakkında, biri ağırlaştırılmış 2'şer kez müebbet ile 169 yıl 6 ay hapis istendi.


Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Kaçakçılık ve Örgütlü Suçları Soruşturma Bürosu tarafından hazırlanan iddianamede, 12 kişi "müşteki" olarak yer alırken, 61 kişi ise "sanık" sıfatıyla belirlendi. Suç örgütünün lideri ve yöneticisi olan Bora Kaplan'ın "Ayhan" kod adını kullandığı, diğer yöneticilerin ise Fethi Koyuncu, Mutlu Ayaş, Yusuf İzzet Savaş, Kanber Keskin ve Serdar Sertçelik olduğu belirtildi.


Soruşturma, 7 Eylül 2023 tarihinde Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na başvurarak Kaplan ve suç örgütü üyelerinden şikayetçi olan Erkan D'nin ifadeleri üzerine başlatıldı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Kaçakçılık ve Örgütlü Suçları Soruşturma Bürosu tarafından hazırlanan iddianamede, Bora Kaplan ve suç örgütü yöneticileri Fethi Koyuncu, Mutlu Ayaş, Yusuf İzzet Savaş, Kanber Keskin ve Serdar Sertçelik'in, Mahfuz Tatar ve Semih Arslan'ın öldürülmesi, müştekilere yönelik saldırılar, alıkonma, işkence, zorla mülk devralma, gasp, çek yazdırma ve darp gibi suçlamalarla itham edildiği belirtiliyor. İddianamede her bir yönetici için ağırlaştırılmış müebbet hapis ve 169 yıl 6 ay cezası talep edilirken, diğer 55 sanık için de çeşitli sürelerde hapis cezası isteniyor. Ankara 32. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından iddianame kabul edilmiştir.

 

Etiketler:
Ayhan Bora Kaplan

DİĞER HABERLER

Tüfekle  çevreye ateş açtı
Tüfekle çevreye ateş açtı
29 Şubat 2024 Perşembe
Ukrayna
Ukrayna'da Türk gemisi vuruldu
28 Şubat 2024 Çarşamba
Adnan Oktar hakkında yeni gelişme
Adnan Oktar hakkında yeni gelişme
28 Şubat 2024 Çarşamba