Balıkesir'de Terör Operasyonu: 6 Gözaltı

Balıkesir'de terör operasyonu düzenlendi

Balıkesir'de PKK/KCK silahlı terör örgütünün Suriye uzantısı PYD/YPG içerisinde faaliyet gösteren 6 şüpheli, düzenlenen operasyonla yakalandı.

Balıkesir'de terör operasyonu düzenlendi


İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, terör örgütü içinde faaliyet gösteren şüphelileri tespit etmek amacıyla bir operasyon başlattı.

Bu kapsamda, Suriye vatandaşı olan Nuri El A., Mecit EL A., Hammadi EL C., Yasir Halid E.A., İbrahim EL C., Eyhem El A.'nın, Balıkesir'de önemli noktalar ve güvenlik birimlerinin bulunduğu yerler hakkında bilgi topladıkları, fotoğrafladıkları ve ayrıca keşif, gözetleme faaliyetlerinde bulundukları tespit edildi.

Yapılan çalışmada, şüphelilerin elde ettikleri bilgileri PKK/KCK silahlı terör örgütünün Suriye kolu olan PYD/YPG'nin sözde istihbarat birimlerine ilettikleri belirlendi. Şüpheliler, bir kağıt geri dönüşüm fabrikasında çalıştıkları tespit edildi ve operasyon düzenlenerek gözaltına alındılar.

Şüphelilerin emniyetteki işlemleri devam etmekte olup, aynı iş yerinde bulunan ve kaçak yollarla Türkiye'ye giriş yaptığı tespit edilen 9 Suriye vatandaşı ise İl Göç İdaresi'ne teslim edildi.

 

Etiketler:
Balıkesir

DİĞER HABERLER

Mersin’de feci orman yangını
Mersin’de feci orman yangını
15 Temmuz 2024 Pazartesi
Feci kazada 1 ölü 1 yaralı
Feci kazada 1 ölü 1 yaralı
13 Temmuz 2024 Cumartesi
Yaşlı adam ölü bulundu
Yaşlı adam ölü bulundu
11 Temmuz 2024 Perşembe
Parkta bir kişi ölü bulundu
Parkta bir kişi ölü bulundu
10 Temmuz 2024 Çarşamba