Bozdoğan-12 Operasyonlarında 139 Şüpheli Yakalandı

Bozdoğan-12 operasyonlarında 139 şüpheli yakalandı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 15 ilde bölücü terör örgütüne yönelik "Bozdoğan-12" operasyonlarında 139 şüphelinin yakalandığını duyurdu.

Bozdoğan-12 operasyonlarında 139 şüpheli yakalandı

Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Emniyet Genel Müdürlüğü Terörle Mücadele Daire Başkanlığı ve İstihbarat Başkanlığı koordinesinde, Ardahan, Kırklareli, Batman, Şırnak, İzmir, Bursa, Antalya, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, İstanbul, Adana, Muş, Şanlıurfa ve Van'da bölücü terör örgütüne yönelik eş zamanlı "Bozdoğan-12" operasyonlarının düzenlendiğini ve 139 şüphelinin gözaltına alındığını bildirdi.
Yerlikaya, şüphelilerin örgüt içinde faaliyet yürüttüklerinin belirlendiğini ifade ederek, bu kişilerin gençlik yapılanması içerisinde aktif rol aldıklarını, kırsal alanda faaliyet gösterdiklerini ve sosyal medya hesapları üzerinden örgüt propagandası yaptıklarını belirtti. Ayrıca, bu kişilerin nevruz etkinliklerinde güvenlik güçlerine, kamu araç ve binalarına saldırı planları içinde olduklarının tespit edildiğini söyledi. Yerlikaya, şüphelilerin ayrıca nevruz mitinglerinde terör örgütü lehine sloganlar attıklarını ve 21 Mart'ta ve öncesinde eylem arayışı içinde olduklarının belirlendiğini aktardı. Operasyonlar sonucunda, ruhsatsız tabancalar ve çok sayıda dijital materyalin ele geçirildiğini de ifade etti.

 

DİĞER HABERLER

Mersin’de feci orman yangını
Mersin’de feci orman yangını
15 Temmuz 2024 Pazartesi
Feci kazada 1 ölü 1 yaralı
Feci kazada 1 ölü 1 yaralı
13 Temmuz 2024 Cumartesi
Yaşlı adam ölü bulundu
Yaşlı adam ölü bulundu
11 Temmuz 2024 Perşembe
Parkta bir kişi ölü bulundu
Parkta bir kişi ölü bulundu
10 Temmuz 2024 Çarşamba