Bozdoğan-18 Operasyonlarında 51 Kişi Yakalandı

Bozdoğan-18 operasyonlarında 51 kişi yakalandı

Bozdoğan-18 operasyonlarında 51 kişi yakalandı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, "Bozdoğan-18" adı verilen operasyonlar kapsamında 21 ilde DEAŞ terör örgütüne yönelik gerçekleştirilen operasyonlarda 51 şüphelinin yakalandığını duyurdu.

Bakan Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Cumhuriyet başsavcılıkları, Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Başkanlığı ve Terörle Mücadele Daire Başkanlığı'nın koordinasyonunda, Adana, Ankara, Antalya, Diyarbakır ve İstanbul gibi 21 ilde DEAŞ terör örgütüne karşı operasyonlar düzenlendiğini belirtti.
Operasyonların 4 gün boyunca devam ettiğini ve 51 şüphelinin yakalandığını, ayrıca çok sayıda örgütsel doküman ve dijital materyalin ele geçirildiğini aktaran Yerlikaya, şu ifadelere yer verdi:
"Milletimizin bilmesini isterim ki, teröristlere göz açtırmayacağız. Milletimizin desteğiyle güvenlik güçlerimiz, kararlı bir şekilde mücadeleyi sürdürecek. Operasyonlarda görev alan Cumhuriyet başsavcılıklarına ve kahraman polislerimize teşekkür ediyorum. Allah onların yardımcısı olsun. Milletimizin duaları sizinle."
Yerlikaya ayrıca operasyonlarla ilgili görüntülerin de paylaşıldığını belirtti.

 

DİĞER HABERLER

Sur
Sur'da araç devrildi: 9 yaralı
18 Nisan 2024 Perşembe
Silahlı kuyumcu soygunu
Silahlı kuyumcu soygunu
18 Nisan 2024 Perşembe
Otoyolda Kaza: 2 kişi yaralandı
Otoyolda Kaza: 2 kişi yaralandı
17 Nisan 2024 Çarşamba