Dedesinden 5 Yaşındaki Torununa Cinsel İstismar

Dede 5 yaşındaki torununu istismar etti

Dede 5 yaşındaki torununu istismar etti

Üvey dedesi Doğan Ü., 5 yaşındaki torununa cinsel istismarda bulundu. Pes artık dedirten olay Ankara'da yaşandı.

İstanbul Bağcılar'da sucu dükkanında ses yalıtımlı odada küçük çocuklara yıllarca cinsel istismarda bulunan sapık Metin Şenay'ın kan donduran itirafları Türkiye'de infiale yol açarken, bir başka olay da 58 yaşındaki dedenin 5 yaşındaki torununa cinsel istismarda bulunması kamuoyunda tepkileri daha da artırdı.

Ankara'da, üvey torunu E.S.T.'ye (8), 5 yaşından itibaren 2 yıl boyunca müstehcen videolar izletip, cinsel istismarda bulunduğu suçlamasıyla tutuklanan Doğan Ü. (58) hakkında, 62,5 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. 
E.S.T, üvey dedesi Doğan Ü.'nün kendisine cinsel istismarda bulunduğunu annesi K.D.'ye anlattı. Şikayet üzerine Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı.
Gözaltına alınan Doğan Ü., çıkarıldığı hakimlik tarafından 6 Ocak'ta tutuklandı.

"DEDEM ODAMA GELİP VİDEOLAR İZLETİYORDU"

Soruşturma kapsamında mağdurun Çocuk İzleme Merkezi'nde ifadesi alındı. E.S.T. ifadesinde, annesi, babası ve babaannesi ile yaşadığını, babaannesinin kendisine daha önce okula geç kaldığı gerekçesiyle şiddet uyguladığını ileri sürdü. E.S.T. ayrıca üvey dedesi Doğan Ü.'nün odasına geldiğini, özel yerlerine dokunup, videolar izlettiğini anlattı. Doğan Ü., savcılık ifadesinde üzerine atılı suçlamayı kabul etmediğini belirtti.

62,5 YILA KADAR HAPİS CEZASI

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, Doğan Ü. hakkında, 'Çocuğun cinsel istismarı', 'Cinsel taciz', 'Kişiyi hürriyetinden yoksun kılma', 'Müstehcenlik' suçlarından toplam 62,5 yıla kadar hapis cezası talep edildi. İddianame, Ankara 33'üncü Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi.
 

DİĞER HABERLER

Sur
Sur'da araç devrildi: 9 yaralı
18 Nisan 2024 Perşembe
Silahlı kuyumcu soygunu
Silahlı kuyumcu soygunu
18 Nisan 2024 Perşembe