FETÖ’ye KISKAÇ-12 Operasyonu: 60 Şüpheli Yakalandı

FETÖ’ye “KISKAÇ-12” operasyonu: 60 şüpheli yakalandı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 1️4️ ilde FETÖ’ye yönelik olarak düzenlenen “KISKAÇ-12” operasyonlarında 6️0️ şüpheli yakalandığını bildirdi. “FETÖ’cülere göz açtırmayacağız.” diyen Bakan Yerlikaya operasyonlara kararlılıkla devam edileceği mesajını verdi.


FETÖ’ye “KISKAÇ-12” operasyonu: 60 şüpheli yakalandı

Sosyal medya hesabından “KISKAÇ-12” operasyonları hakkında bilgi veren Bakan Yerlikaya, Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Başkanlığı ve TEM Daire Başkanlığı koordinesinde, İl Emniyet Müdürlükleri TEM Şube Müdürlüklerince yapılan çalışmalar sonucu operasyonun, İzmir, Denizli, Afyonkarahisar, Konya, Aksaray, Kahramanmaraş, Hatay, Sakarya, Isparta, Muğla, Erzurum, Düzce, Manisa ve Çorum’da FETÖ’ye yönelik eş zamanlı olarak düzenlendiğini belirtti.

Yerlikaya, yakalanan 60 şüphelinin, örgütün sözde “Güncel Yapılanması” ve "Askeri Mahrem Yapılanması" içerisinde faaliyette bulundukları, himmet adı altında para toplayarak örgüte finans sağladıkları, örgütün “Gaybubet Evi” olarak adlandırdığı Hücre Evlerinde saklandıkları, ankesörlü telefonlarla iletişim kurdukları ve FETÖ soruşturmaları kapsamında haklarında kesinleşmiş hapis cezası ve aranma kaydı bulunduğu tespit edildiğini açıkladı.

Yapılan operasyonlar sonucu ilk belirlemelere göre yaklaşık 6️ Milyon TL değerinde para ve muhtelif değerde ziynet eşyası ile çok sayıda dijital materyal ve dokümana el konuldu.

Operasyonları gerçekleştiren polis ekiplerini tebrik eden Yerlikaya, “Allah ayağınıza taş değdirmesin. Milletimizin duası sizinle” dedi.

 

DİĞER HABERLER

İş yerinde ölü bulundu
İş yerinde ölü bulundu
25 Mayıs 2024 Cumartesi
Bozdoğan-40 operasyonu düzenlendi
Bozdoğan-40 operasyonu düzenlendi
25 Mayıs 2024 Cumartesi
Terör operasyonu düzenlendi
Terör operasyonu düzenlendi
21 Mayıs 2024 Salı
Midesinde uyuşturucuyla yakalandı
Midesinde uyuşturucuyla yakalandı
20 Mayıs 2024 Pazartesi