Göçmen Kaçakçılarına Operasyon: 49 Gözaltı

Göçmen kaçakçılarına ‘KALKAN-12’ operasyonu: 49 kaçakçıya gözaltı

Göçmen kaçakçılarına ‘KALKAN-12’ operasyonu: 49 kaçakçıya gözaltı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Göçmen Kaçakçılığı Organizatörleri ve Düzensiz Göçmenlere yönelik gerçekleştirilen “KALKAN-12” operasyonlarında, 4️9️ göçmen kaçakçılığı organizatörü ve  1️4️2️ düzensiz göçmenin yakalandığını duyurdu.


Sosyal medya platformu X’ten açıklama yapan Bakan Yerlikaya, “Aziz milletimizin bilmesini isterim ki; düzensiz göç ve göçmen kaçakçılığını önlemek için ülkemizin her bölgesinde kararlılıkla sürdürdüğümüz operasyonlarımız aralıksız devam edecek. Ülkemizi düzensiz göçün hedefi ve transit geçiş yolu haline getirmeye çalışan göçmen kaçakçılarına asla fırsat vermeyeceğiz.” dedi.

Yerlikaya operasyonlarla ilgili illerde yürütülen faaliyetlerle ilgili şu bilgileri verdi:

Edirne İl Jandarma Komutanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğünce Göçmen Kaçakçılığı organizatörlerine yönelik Edirne ve İstanbul illerinde 3,5 ay süren takip sonucu 30 farklı adrese eş zamanlı  yapılan operasyonlarda; 1️1’i İl Jandarma Komutanlığınca, 1️1️’i İl Emniyet Müdürlüğünce olmak üzere toplam 2️2️ Göçmen Kaçakçılığı Organizatörü yakalandı.

İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü Göçmen Kaçakçılığıyla Mücadele ve Hudut Kapıları Şube Müdürlüğünce yapılan çalışmalar sonucu; 1️2️ göçmen kaçakçılığı organizatörü yakalandı. 1️1️’i tutuklandı, 1️’i hakkında adli kontrol kararı verildi.

İzmir İl Emniyet Müdürlüğü Göçmen Kaçakçılığıyla Mücadele ve Hudut Kapıları Şube Müdürlüğünce yapılan çalışmalar sonucu İzmir ve Diyarbakır’da düzenlenen operasyonlarda; 1️4️ Göçmen Kaçakçılığı Organizatörü yakalandı. 1️0️’u tutuklandı, 3️’ü hakkında adli kontrol kararı verildi.

Amasya İl Emniyet Müdürlüğü Göçmen Kaçakçılığıyla Mücadele ve Hudut Kapıları Şube Müdürlüğünce yapılan çalışmalar sonucu bir tırın dorsesinde yapılan aramada; 1️ Göçmen Kaçakçılığı Organizatörü yakalandı ve tutuklandı. Yakalanan düzensiz göçmenler, İl Göç İdaresi Müdürlüklerine teslim edildi ve sınır dışı işlemleri başlatıldı.”

Operasyonlar sonucu; 5️ adet ruhsatsız tabanca ve tüfek, 6️ adet araç, çok miktarda döviz ve Türk Lirasına el konulduğunu ifade eden İçişleri Bakanı Yerlikaya şunları dile getirdi:

“Operasyonları Koordine eden Valilerimizi, Emniyet Genel Müdürlüğü Göçmen Kaçakçılığıyla Mücadele ve Hudut Kapıları Daire Başkanlığı ile Jandarma Genel Komutanlığı Göçmen Kaçakçılığı ve İnsan Ticaretiyle Mücadele Dairesini; Operasyonları düzenleyen Kahraman Polisimizi, Kahraman Jandarmamızı ve Göç İdaresi Başkanlığımızın personelini tebrik ediyorum.”

 

Etiketler:
göçmen kaçakçılığı

DİĞER HABERLER

Tüfekle  çevreye ateş açtı
Tüfekle çevreye ateş açtı
29 Şubat 2024 Perşembe
Ukrayna
Ukrayna'da Türk gemisi vuruldu
28 Şubat 2024 Çarşamba
Adnan Oktar hakkında yeni gelişme
Adnan Oktar hakkında yeni gelişme
28 Şubat 2024 Çarşamba