İliç'te Arama Çalışmalarında Araç Bulundu

İliç’teki maden faciasında araç bulundu

İliç’teki maden faciasında araç bulundu

Erzincan-İliç’teki Çöpler Altın Madeni’nde siyanürlü toprağın kaymasının 33. gününde arama-kurtarma çalışmaları sırasında arazi aracı olarak adlandırılan bir pickup bulundu. 

Erzincan-İliç’te 13 Şubat’ta Çöpler Altın Madeni’nde siyanürlü toprağın kaymasının üzerinden 33 gün geçti. Toprak altındaki dokuz işçiye ise henüz ulaşılamadı. Bölgede kimyasal içerikli yığının taşınması işlemi ve arama-kurtarma faaliyetleri devam ediyor, olayla ilgili sorumlular hakkındaki soruşturma da sürüyor. Anagold yetkililerinden alınan bilgiye göre alanda “pickup” olarak adlandırılan bir arazi aracı bulundu ama herhangi bir işçiye henüz ulaşılamadı. 

Edinilen bilgiye göre alanda AFAD dışında Anagold Madencilik arama-kurtarma ekibi de alanda görev yapıyor. Şirketin görevlilerinden bir personel, saat 13.15 civarında aracın yerini tespit etti. Sabırlı Deresi mevkiinde tespit edilen alanda çalışma yoğunlaştırıldı. Bulunan aracın o gün aracı kullandıklarını bilinen Kenan Öz ve Ramazan Çimen’in bindiği araç olduğu tespit edildi ancak çalışanlar aracın içinde bulunamadı. Savcılık incelemesi de devam ediyor.

İliç’te Maden Faciası
Arama çalışmaları sürerken bölgede Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) bünyesinde en az 2 bin 680 personel, 802 araç ve iş makinası, 99 aydınlatma kulesi, 52 jeneratör, yedi drone, georadar, jeoradar aktif olarak görev yapıyor.  

 

DİĞER HABERLER

Sur
Sur'da araç devrildi: 9 yaralı
18 Nisan 2024 Perşembe
Silahlı kuyumcu soygunu
Silahlı kuyumcu soygunu
18 Nisan 2024 Perşembe