İş Yerinden Ayrılmadan Önce Çalıştığı Yeri Soydu

İşi bırakmadan önce çalıştığı yeri soydu

İşi bırakmadan önce çalıştığı yeri soydu

Bursa'nın Nilüfer ilçesinde bulunan bir iş yerinden yaklaşık 1 milyon 860 bin lira değerinde para ve dövizin çalınması olayıyla ilgili olarak eski bir çalışan tutuklandı.


Hırsızlık, Minareliçavuş Mahallesi'nde plastik  fabrikasında meydana geldi.

Şüpheli, fabrikanın kasasından 60 bin
dolar, 40 bin lira ve 400 avro çaldı.


Bursa Emniyet Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ekiplerinin yaptığı incelemeler sonucu, parmak izi ve güvenlik kamerası kayıtları üzerinden, olayın 6 ay önce işten ayrılan eski bir çalışan olan Sezer A. tarafından yapıldığı tespit edildi.Şüpheli, bir hastanede tıbbi bir işlem sırasında bulundu ve yanında 49 bin 500 dolar ve 200 avro ile yakalandı. Gözaltına alındıktan sonra, önceki iş yerinin kasasının anahtarını kopyaladığını ve maddi sıkıntıları nedeniyle hırsızlık yapmaya karar verdiğini itiraf etti. Çaldığı parayla ödemesi gereken kirayı kapatıp kendine lüks bir cep telefonu aldığını belirtti.

Sezer A., emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. Güvenlik kameralarına yansıyan görüntülerde, Sezer A.'nın iş yerine giriş çıkış yaptığı ve olaydan sonra yürüyerek bir minibüse bindiği görülmekte.


 

Etiketler:
İzmir

DİĞER HABERLER

Bursa
Bursa'da kaza: 5 yaralı
21 Şubat 2024 Çarşamba
Ankara
Ankara'da FETÖ operasyonu
20 Şubat 2024 Salı
Bakırköyde trafik kazası
Bakırköyde trafik kazası
20 Şubat 2024 Salı