Bilgi Sızdıran İsrail Casusları Yakalandı: 7 Gözaltı

İsrail Casuslarına Operasyon!

Özel dedektifler aracılığıyla edindikleri bilgileri İsrail istihbarat servisi MOSSAD'a sattıkları tespit edilen 7 şüpheli, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) ve Emniyet Genel Müdürlüğü'nün ortak operasyonuyla gözaltına alındı.

İsrail Casuslarına Operasyon!

Güvenlik kaynaklarından elde edilen bilgilere göre, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), MOSSAD'ın Türkiye'deki hedeflerini özel dedektifler aracılığıyla izlediğini tespit etti.

İncelenen verilere göre, İsrail istihbarat servisinin, bağlantılı olduğu özel dedektifler aracılığıyla hedeflerine yönelik biyografik bilgi toplama, keşif, tahkikat, fotoğraf-video belgeleme, canlı takip, takip cihazı yerleştirme gibi faaliyetlerde bulunduğu belirlendi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında, 9 şüphelinin edindikleri bilgileri özel dedektifler aracılığıyla MOSSAD'a sattığı tespit edildi.

Bu gelişme üzerine İstanbul Emniyet Müdürlüğü İstihbarat Şubesi ile Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, sabah saatlerinde İstanbul ve İzmir'de eş zamanlı operasyon düzenledi.

Operasyon neticesinde, aralarında 2 şüphelinin daha önce aynı soruşturma kapsamında tutuklandığı bilgisi de ortaya çıktı. Toplamda 9 şüpheliden 7'si operasyon sonucunda yakalandı.

Bilindiği gibi, MİT daha önce Aralık 2022'de MOSSAD'ın özel dedektif ve taktik elemanlarına yönelik bir operasyon düzenlemiş ve bu operasyon kapsamında 68 kişi yakalanmıştı.

 

Etiketler:
Milli İstihbarat Teşkilatı

DİĞER HABERLER

Mersin’de feci orman yangını
Mersin’de feci orman yangını
15 Temmuz 2024 Pazartesi
Feci kazada 1 ölü 1 yaralı
Feci kazada 1 ölü 1 yaralı
13 Temmuz 2024 Cumartesi
Yaşlı adam ölü bulundu
Yaşlı adam ölü bulundu
11 Temmuz 2024 Perşembe
Parkta bir kişi ölü bulundu
Parkta bir kişi ölü bulundu
10 Temmuz 2024 Çarşamba