13 İlde Eş Zamanlı Kafes-31 Operasyonu: 42 Gözaltı

Kafes-31 Operasyonu: Kırmızı bültenle aranan 42 kişi yakalandı

Kafes-31 Operasyonu: Kırmızı bültenle aranan 42 kişi yakalandı

13 ilde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen 'KAFES-31' operasyonu sonucunda, 12 ülkenin katılımıyla INTERPOL'ün kırmızı bülten ve difüzyon mesajları ile arama kaydı bulunan 42 şahıs başarılı bir şekilde yakalandı.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, uluslararası organize suç örgütlerine ve zehir tacirlerine karşı gerçekleştirilecek operasyonlara dair kararlılık mesajları verdi. Yerlikaya, herhangi bir büyüklükte ve bültenle aranmış olsun, halkın huzurunu kaçıran suç örgütlerine karşı taviz verilmeyeceğini belirterek, bu kişilerin tek tek "kafesin" içine konulacaklarını ifade etti.


Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Başkanlığı, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Başkanlığı, Interpol-Europol Daire Başkanlığı koordinasyonunda Ankara, Antalya, Bursa, Erzurum, Eskişehir, Kırklareli, Hatay, İstanbul, İzmir, Mersin, Niğde, Sakarya ve Uşak'ta "Kafes-31" operasyonlarının düzenlendiğini açıkladı. Yerlikaya, Almanya, Azerbaycan, Bosna Hersek, İran, İsveç, Finlandiya, Kazakistan, Kırgızistan, Mısır, Rusya, Türkmenistan ve Özbekistan'dan gelen bilgiler doğrultusunda Interpol'ün kırmızı bülten ve acil yakalama mesajı ile arama kaydı olan 42 şahsın yakalandığını bildirdi. Operasyonun devam ettiğini vurgulayan Yerlikaya, yakalanan şahısların organize suç örgütü üyeliği, yasa dışı silah ticareti, uyuşturucu madde ticareti, kasten öldürme, göçmen kaçakçılığı, nitelikli ve mali dolandırıcılık, soygun ve hırsızlık, resmi belgede sahtecilik ve vergi kaçakçılığı suçlarından arama kayıtları bulunduğunu ifade etti.

Ayrıca, Yerlikaya, yılbaşından bu yana gerçekleştirilen Kafes Operasyonları ile kırmızı bültenle aranan 114 kişinin yakalandığı bilgisini paylaştı. Operasyonlarda görev alan polisleri tebrik eden Yerlikaya, milletin dualarıyla desteklendiğini ve devletin terör, organize suç örgütleri, zehir tacirleri ve suç odaklarına karşı kararlı bir şekilde mücadele ettiğini belirtti.

 

Etiketler:
Ali Yerlikaya

DİĞER HABERLER

Tüfekle  çevreye ateş açtı
Tüfekle çevreye ateş açtı
29 Şubat 2024 Perşembe
Ukrayna
Ukrayna'da Türk gemisi vuruldu
28 Şubat 2024 Çarşamba
Adnan Oktar hakkında yeni gelişme
Adnan Oktar hakkında yeni gelişme
28 Şubat 2024 Çarşamba