Kafes-37 Operasyonları: 42 Gözaltı

"Kafes-37" Operasyonlarında 42 kişi gözaltına alındı

"Kafes-37" Operasyonlarında 42 kişi gözaltına alındı

Elazığ ve Konya'da eş zamanlı olarak düzenlenen "Kafes-37" operasyonlarında, 2 ayrı organize suç örgütü çökertildi. Toplamda 42 örgüt üyesi şüpheli operasyonlar kapsamında yakalandı.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Başkanlığı (KOM) koordinesinde gerçekleştirilen operasyonları duyurdu.

Elazığ ve Konya'da düzenlenen "Kafes-37" operasyonları kapsamında şüphelilerin çeşitli suçlar işlediği belirlendi.

Elazığ'da gerçekleştirilen operasyonda, suç işlemek amacıyla örgüt kurma, yağma, kişiyi hürriyetinden yoksun kılma, genel güvenliğin kasten tehlikeye sokulması, kasten yaralama, mala zarar verme, tehdit, hakaret ve uyuşturucu madde imal ve ticareti gibi suçlar işlendiği tespit edildi.

Konya'da yapılan operasyonda ise, suç işlemek amacıyla örgüt kurma, kasten öldürme, kasten yaralama, yağma, silahla tehdit faaliyetleri ve illegal kumar oynanan işletmelere çökme gibi faaliyetlerin gerçekleştirildiği belirlendi.

Operasyonlar sonucunda, Elazığ'da Ömer Faruk Bulut'un, Konya'da ise Engin Yolcu'nun liderliğindeki organize suç örgütleri çökertildi. Toplamda 42 örgüt üyesi gözaltına alındı.

Operasyonlarda, 11 adet ruhsatsız tabanca, 8 adet pompalı tüfek, 3 adet av tüfeği, çok sayıda fişek ve muhtelif miktarda uyuşturucu madde ele geçirildi.

Bakan Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi: "Organize suç örgütlerinin hiçbiri yüce Türk adaletinden kaçamayacak. Operasyonlarımız gece gündüz devam edecek. Tüm suç örgütleri bir bir kafese girecek. Operasyonlarda görev alan polislerimizi tebrik ediyorum. Suç örgütleri kurarak halkımızın huzurunu bozanlara karşı mücadelemiz kararlılıkla sürecek."

 

Etiketler:
Kafes

DİĞER HABERLER

Tüfekle  çevreye ateş açtı
Tüfekle çevreye ateş açtı
29 Şubat 2024 Perşembe
Ukrayna
Ukrayna'da Türk gemisi vuruldu
28 Şubat 2024 Çarşamba
Adnan Oktar hakkında yeni gelişme
Adnan Oktar hakkında yeni gelişme
28 Şubat 2024 Çarşamba