Kahramanlar-47 Operasyonları: 28 Terör Hedefi Vuruldu!

Kahramanlar-47 operasyonunda, 28 terör hedefi imha edildi

Kahramanlar-47 operasyonunda, 28 terör hedefi imha edildi

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, yedi farklı ilde düzenlenen ve 'Kahramanlar-47' adı verilen operasyonlarda, PKK'ya ait 28 sığınak ve barınağın yok edildiğini duyurdu.

Batman, Siirt, Tunceli ve Diyarbakır'daki kırsal alanlarda yapılan büyük çaplı müdahalede, güvenlik güçlerince roketatarlar, el bombaları ve büyük miktarda patlayıcı madde ele geçirildiği bildirildi. Bakan Yerlikaya tarafından yapılan paylaşımda, operasyonun jandarma özel harekat, komando, güvenlik korucuları ve hava destekli birimlerden oluşan toplam 131 timin katılımıyla gerçekleştiği aktarıldı.

Operasyon sonucunda 159 kilogram patlayıcı madde, 5 RPG-7 roketatar, 8 el bombası, çok sayıda EYP düzeneği, keskin nişancı tüfeği, otomatik tüfekler ve av tüfeği gibi çeşitli silahlar ile mühimmatların güvenlik güçlerince ele geçirildiği belirtildi. Ayrıca, elektronik devre kartları, haberleşme cihazları, dürbün ve akü gibi ekipmanlar ile örgüte ait dokümanlar ve yaşam malzemeleri de bulundu.Bakan Yerlikaya, terör örgütünün kış aylarında kullanmayı planladığı sığınakların tek tek tespit edilerek imha edildiğini ve mücadelenin terörün tamamen ortadan kaldırılana dek sürdürüleceğinin altını çizerek, halkın desteğinin ve dualarının kendileriyle olduğunu ifade etti. Terörle mücadeledeki kararlılık vurgusunu yineleyen Yerlikaya, operasyonların aralıksız devam edeceğini belirtti.
 

Etiketler:
Operasyon

DİĞER HABERLER

Tüfekle  çevreye ateş açtı
Tüfekle çevreye ateş açtı
29 Şubat 2024 Perşembe
Ukrayna
Ukrayna'da Türk gemisi vuruldu
28 Şubat 2024 Çarşamba
Adnan Oktar hakkında yeni gelişme
Adnan Oktar hakkında yeni gelişme
28 Şubat 2024 Çarşamba