Kalkan-17 Operasyonunda 881 Göçmen Yakalandı

Kalkan-17 operasyonunda 881 göçmen yakalandı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Edirne, Kırklareli, Çanakkale, İzmir, Muğla ve Van illerinde gerçekleştirilen Kalkan-17 operasyonlarında 44 göçmen kaçakçılığı organizatörü ve 881 düzensiz göçmenin yakalandığını duyurdu.

Kalkan-17 operasyonunda 881 göçmen yakalandı

Sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, jandarma ekiplerince düzenlenen operasyonların 4 gün boyunca sürdüğü ve 44 göçmen kaçakçılığı organizatörü ile 881 düzensiz göçmenin yakalandığı belirtildi. Operasyonlar sonucunda ruhsatsız tabanca, AK-47 piyade tüfeği, 24 araç, 1 sürat teknesi, Türk lirası, döviz ve dijital materyallere el konulduğu ifade edildi.
Yerlikaya, tutuklanan organizatörlerden 15'inin tutuklandığını ve 11'i hakkında adli kontrol kararı verildiğini açıkladı. Ayrıca operasyonlar sırasında sınırı geçmeye çalışan 4 bölücü terör örgütü mensubu ve 2 FETÖ şüphelisinin de yakalandığını belirtti. Yakalanan düzensiz göçmenlerin ülkelerine geri gönderilmek üzere geri gönderme merkezlerine teslim edildiği kaydedildi.
Yerlikaya, operasyonu düzenleyen jandarma ekiplerini ve Göç İdaresi Başkanlığı personelini tebrik ederek, "İnsan kaçakçılığı yapanlara asla fırsat vermeyeceğiz. Ülkemizin her bölgesinde sürdürdüğümüz operasyonlar kararlılıkla devam edecek." açıklamasında bulundu.

 

DİĞER HABERLER

Mersin’de feci orman yangını
Mersin’de feci orman yangını
15 Temmuz 2024 Pazartesi
Feci kazada 1 ölü 1 yaralı
Feci kazada 1 ölü 1 yaralı
13 Temmuz 2024 Cumartesi
Yaşlı adam ölü bulundu
Yaşlı adam ölü bulundu
11 Temmuz 2024 Perşembe
Parkta bir kişi ölü bulundu
Parkta bir kişi ölü bulundu
10 Temmuz 2024 Çarşamba