İrem Gül'ü Öldüren Murat Önver Seri Katil Mi?

Katilden kan donduran itiraf: Öldürüyorum, gömüyorum kimse bulamıyor

Katilden kan donduran itiraf: Öldürüyorum, gömüyorum kimse bulamıyor

Kütahya'da İrem Gül'ü öldürmekten yargılanan eski erkek arkadaşı Murat Önver polislere, "Öldürüyorum, gömüyorum kimse bulamıyor" dedi. Şüpheli müebbet hapis cezasına çarptırılırken polis, 'seri katil' şüphesiyle soruşturma başlattı.Emekli Hakan Gül ile eşi Umahan Gül'ün 3 çocuğundan biri olan İrem Gül, 2020 Aralık ayında ablasının evinden ayrıldıktan sonra kayboldu ve bir daha kendisinden haber alınamadı. Gül çifti, kızlarının kaybolması üzerine yetkililere başvurdu ve özel bir ekip kuruldu, ancak İrem'in nerede olabileceği konusunda bir ipucu bulunamadı.
Mobese kameralarının incelenmesi sonucunda, İrem Gül'ün eski erkek arkadaşı olan Murat Önver'in evine gittiği ve çıkmadığı belirlendi.
Önver'in aracına çuvallarla yüklediği ve ağabeyinin bağ evine gittiği görüldü. Ayrıca Önver'in, İrem Gül'e tehdit ve şantaj mesajları gönderdiği, evinde yapılan incelemede ise Gül'e ait kan ve doku örneklerine rastlandı.

Önver, olayın ardından aracını yıkattı ve koltuk kılıflarını değiştirdi. Çelişkili ifadeler vermesinin ardından, çok sayıda suçtan sabıkası bulunan Önver gözaltına alındı ve tutuklandı. Ancak, Tavşanlı Ağır Ceza Mahkemesi'nde "Kasten öldürme" suçlamasıyla yargılanmasına rağmen, "Şüpheden sanık yararlanır" ilkesi uyarınca beraat etti ve serbest bırakıldı.
Ancak, Gül ailesinin avukatının itirazı üzerine dava dosyası Bursa Bölge Adliye Mahkemesi'ne gönderildi. Önver'in daha önceki ifadeleri ve davranışları dikkate alındığında, yeniden değerlendirilmesi gerektiği belirtildi.
İrem Gül'ün babası, beraat kararı alınması durumunda bile acılarının dinmeyeceğini belirtti. Önver'in "Sakin olduğum zaman sorun yok sakin olamadığım zamanlar adam öldürüyorum, gömüyorum kimse bulamıyor" ifadeleri, polisler tarafından tutanak altına alındı ve Önver'in başka cinayetler işlemiş olabileceği ihtimali üzerinde duruldu.
Emniyet yetkilileri, Önver'in diğer faili meçhul dosyalarla ilişkilendirilmesi için soruşturmayı genişletti.
 

DİĞER HABERLER

Sur
Sur'da araç devrildi: 9 yaralı
18 Nisan 2024 Perşembe
Silahlı kuyumcu soygunu
Silahlı kuyumcu soygunu
18 Nisan 2024 Perşembe