Kıskaç-11 Operasyonunda 70 Kişi Yakalandı

Kıskaç-11 operasyonunda 70 kişi yakalandı

Kıskaç-11 operasyonunda 70 kişi yakalandı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, "Kıskaç-11" operasyonları kapsamında 20 ilde FETÖ'ye yönelik gerçekleştirilen operasyonlarda 70 şüphelinin yakalandığını duyurdu.

Bakan Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "FETÖ mensuplarına göz açtırmayacağız. Aziz milletimizin huzuru, birliği ve beraberliği için güvenlik güçlerimizin kararlı operasyonları devam edecek." ifadesini kullandı.
Yerlikaya, operasyonların İl Emniyet Müdürlükleri, Terörle Mücadele Şube Müdürlükleri ve Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlükleri tarafından koordineli bir şekilde gerçekleştirildiğini belirtti. Operasyonların Aksaray, Bolu, Gaziantep, Sakarya, Muğla, Mersin, Manisa, İstanbul, Kayseri, Kars, Erzurum, İzmir, Elazığ, Adana, Uşak, Denizli, Sivas, Mardin, Edirne ve Bursa illerinde eş zamanlı olarak yapıldığını aktaran Yerlikaya, 70 şüphelinin gözaltına alındığını açıkladı.
Ayrıca Yerlikaya, çok sayıda dijital materyale el konulduğunu belirterek şunları kaydetti: "Şüphelilerin, örgütün sözde 'emniyet mahrem yapılanması' içinde faaliyette bulundukları, örgütün kripto haberleşme programı 'ByLock' kullanıcısı oldukları, ankesörlü telefonlarla iletişim kurdukları, 'Gaybubet evi' olarak adlandırdıkları hücre evlerinde barındıkları, ifade ve teşhislerde adlarının geçtiği FETÖ soruşturmaları kapsamında kesinleşmiş hapis cezası ile arandıkları tespit edildi."

 

DİĞER HABERLER

Otoyolda TIR devrildi: 1 Yaralı
Otoyolda TIR devrildi: 1 Yaralı
15 Nisan 2024 Pazartesi
Otomobil kazasında 5 yaralı
Otomobil kazasında 5 yaralı
15 Nisan 2024 Pazartesi