Antalya'da Köpekler Oğlakları Telef Etti

Köpek saldırısı: 57 oğlak telef oldu

Köpek saldırısı: 57 oğlak telef oldu

Manavgat’ın Sarılar Mahallesi’nde bir ağılda bulunan 70 oğlaktan 57’si, Rottweiler cinsi köpeklerin saldırısı sonucunda hayatını kaybetti.

Manavgat'ın Sarılar Mahallesi'nde bir ağılda bulunan 70 oğlaktan 57'si, Rottweiler cinsi köpeklerin saldırısı sonucunda hayatını kaybetti. Ağıl sahibi Mahmut Eski, oğlakların telef olması üzerine köpeklerin sahibi hakkında suç duyurusunda bulundu.

Olay, sabah saatlerinde meydana geldi. Mahmut Eski, ağıla geldiğinde kanlar içinde yerde yatan oğlakları gördü. Durumu hemen bildiren Eski'nin ihbarı üzerine Manavgat İlçe Jandarma Komutanlığı ve Tarım İlçe Müdürlüğü ekipleri olay yerine sevk edildi.

Oğlakların maddi değerinin 570 bin lira olduğunu belirten Mahmut Eski'nin kayınpederi Orhan Özden, bu kaybın sadece maddi değil aynı zamanda manevi bir zarara da yol açtığını dile getirdi. Özden, "Bu insanların geçimi, hayalleri bu oğlaklarla birlikte bitti. Çekilen emekler, hepsi boşa gitti. Köpeklerin insandan daha değerli olduğu bir dünya olamaz. Onlar insanlara ve hayvanlara zarar verip öldürebilirken, sen köpeğe bir şey yapamıyorsun" dedi.

Olayın ardından köpekler Manavgat Belediyesi Köpek Barınağı'na götürüldü. Mahmut Eski, köpeklerin sahibi hakkında suç duyurusunda bulundu.
 

DİĞER HABERLER

Otoyolda TIR devrildi: 1 Yaralı
Otoyolda TIR devrildi: 1 Yaralı
15 Nisan 2024 Pazartesi
Otomobil kazasında 5 yaralı
Otomobil kazasında 5 yaralı
15 Nisan 2024 Pazartesi