Emniyetten Mahzen-2 Operasyonu: 2 Çete Çökertildi

"Mahzen-2" operasyonlarında organize suç örgütü çökertildi

"Mahzen-2" operasyonlarında organize suç örgütü çökertildi

İçişleri Bakanı Yerlikaya, Ankara ve İstanbul merkezli düzenlenen "Mahzen" operasyonlarında, Pekmez Kardeşler ve Çirkinler adlı organize suç örgütlerinin çökertildiğini, çok sayıda şüphelinin gözaltına alındığını bildirdi.


İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, halkın huzurunu kaçıran organize suç örgütlerine ve zehir tacirlerine karşı kararlı bir tutum sergileyeceklerini vurguladı. 
Ankara Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nün çalışmaları sonucunda, Ankara genelinde yerel düzeyde uyuşturucu ve silah ticareti yaparak haksız kazanç elde eden organize suç örgütü üyelerinin faaliyetleri ortaya çıkarıldı. Bu örgüt üyelerinin "kasten yaralama", "silahla tehdit", "uyuşturucu ve uyarıcı madde imal ve ticareti", "uyuşturucu ve uyarıcı madde kullanma", "tehdit", "genel güvenliğin kasten tehlikeye sokulması ve 6136 sayılı kanuna muhalefet" gibi suçları işlediği belirlendi.
Operasyon kapsamında 18 ruhsatsız tabanca, 13 pompalı tüfek, çok miktarda uyuşturucu, fişek ve çelik yeleğe el konuldu. Yerlikaya, operasyona katılan güvenlik güçlerini tebrik etti.
Ayrıca İstanbul merkezli 2 ilde eş zamanlı gerçekleştirilen "Mahzen-2" operasyonlarında Çirkinler organize suç örgütü de çökertildi. 47 şüpheli gözaltına alındı. Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, organize suç örgütlerine yönelik operasyonların aralıksız devam edeceğini belirtti.
 

DİĞER HABERLER

Kazada 1 ölü 3 yaralı
Kazada 1 ölü 3 yaralı
11 Nisan 2024 Perşembe