''Mahzen-9'' Operasyonunda 6 Kişi Tutuklandı

''Mahzen-9'' operasyonunda 6 kişi tutuklandı

''Mahzen-9'' operasyonunda 6 kişi tutuklandı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya'nın duyurusuna göre, organize suç örgütlerine yönelik gerçekleştirilen "Mahzen-9" operasyonları kapsamında Erzincan'da önemli bir adım atıldı.

İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nün koordinasyonunda gerçekleştirilen operasyonlar, kent genelinde suç işlemek amacıyla örgüt kurduğu tespit edilen bir suç örgütüne yönelikti.
Eş zamanlı olarak düzenlenen operasyonlarda, örgüt lideri olduğu iddia edilen N.K. ile birlikte T.Ö, H.K, S.K, İ.K, İ.P, Y.T, M.E. ve İ.S. isimli şüpheliler gözaltına alındı. Şüphelilerin ev ve iş yerlerinde yapılan aramalarda ise 3 ruhsatsız tabanca, şarjör ve 58 fişek, 9 av tüfeği kartuşu, bir "sallama" tabir edilen bıçak, farklı kişiler adına düzenlenmiş 8 senet, bir kişi adına düzenlenmiş araç satış sözleşmesi, 1 mutabakat evrakı ile suçtan elde edildiği değerlendirilen 13 bin 120 lira ele geçirildi.
Gözaltına alınan 9 şüpheli, emniyetteki işlemlerinin ardından adli makamlara sevk edildi. Bu şüphelilerden örgüt lideri N.K. dahil 6'sı tutuklanırken, 3 şüpheli hakkında ise adli süreç devam ediyor. Operasyonlar, organize suç örgütlerine yönelik kararlı bir mücadelenin bir parçası olarak yürütülmüştür.

 

DİĞER HABERLER

İzmir’de korkunç patlama
İzmir’de korkunç patlama
22 Nisan 2024 Pazartesi
AVM otoparkında yangın paniği
AVM otoparkında yangın paniği
20 Nisan 2024 Cumartesi