Malatya'da Ağır Hasar Alan 6 Bina Çöktü

Malatya'da 6 iş yeri çöktü

Malatya'da 6 iş yeri çöktü

Malatya'da, 6 Şubat 2023'te meydana gelen depremlerde ağır hasar alan 6 iş yeri çöktü.

Kahramanmaraş'ın Pazarcık ve Elbistan ilçelerinde meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki sarsıntılardan zarar gören bir sanayi sitesinde altı iş yerinde çökme vakası gerçekleşti.

 Olay, iş yeri sahiplerinin sabahleyin çökmeyi fark etmeleri ve ihbar etmeleri sonrasında ortaya çıktı. Güvenlik güçleri, enkazın çevresine güvenlik şeridi çekerek alanı izole etti ve bölgeye ekipler yönlendirildi.

Bazı iş makineleri, çökmenin etkisiyle enkaz altında kalarak kullanılamaz hale geldi. Neyse ki yaşanan bu olayda can kaybı meydana gelmedi.

Hasar gören dükkan sahiplerinden Halit Çelik;

Çelik, iki makineden birinin enkaz altında kalmasına rağmen canlarının sağ olduğuna şükrettiğini belirterek, dükkanın zarar görmesi üzerine alınan tedbirlerle daha çok dışarıda çalıştıklarını ifade etti.

 Altı dükkanın hasar gördüğünü, bunlardan üçünün aktif kullanımda olduğunu ve diğerlerinin ise yaklaşık iki ay önce boşaltıldığını dile getirdi. Çelik, devletin destek olması ve enkazı kaldırmasını umduğunu belirtti ve bu olur olmaz kendilerinin de gerekeni yapacaklarını sözlerine ekledi. AA

 

Etiketler:
Malatya

DİĞER HABERLER

Tüfekle  çevreye ateş açtı
Tüfekle çevreye ateş açtı
29 Şubat 2024 Perşembe
Ukrayna
Ukrayna'da Türk gemisi vuruldu
28 Şubat 2024 Çarşamba
Adnan Oktar hakkında yeni gelişme
Adnan Oktar hakkında yeni gelişme
28 Şubat 2024 Çarşamba