MSB’den Emekli Tümamiral Yaycı’ya cevap: Yalan sözlerle perdeleme yapıyor

MSB’den Emekli Tümamiral Yaycı’ya cevap: Yalan sözlerle perdeleme yapıyor

Milli Savunma Bakanlığı, Emekli Tümamiral Cihat Yaycı'nın 15 Temmuz darbe girişimin yıldönümünde "Kimse FETÖ ile mücadeleden söz etmesin" sözlerine yazılı açıklama ile cevap verdi. Yapılan açıklamada, yalan, yanlış sözlerle perdeleme yapılmaya çalışıldığı ifade edildi.


Bakanlıktan yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

‘’Kendine medyanın her mecrasında yer bulmak, gündeme gelmek, Bakanlığımızın FETÖ ile mücadelesi konusunda kamuoyuna yanlış bilgiler vererek manipülasyon yapmak çabasında olan bazı şahısların Bakanlığımızı, Türk Silahlı Kuvvetlerini hedef almaya devam ettiklerini görüyoruz. 15 Temmuz sonrası yurt içi ve sınır ötesinde düzenlenen harekâtlarda ve sayısı ve çapı giderek artan büyük tatbikatlarda elde edilen başarılar, FETÖ’den temizlendikçe daha da güçlendiğimizin en açık göstergesidir. Bu başarıya kim gölge düşürmek isterse istesin başaramayacak, asil milletimizin bağrından çıkan Kahraman Mehmetçiğin moral ve motivasyonunu bozamayacaktır. Yalan yanlış bilgilerle sorumsuzca yapılan söylem ve eylemlerin kimlerin işine yaradığı, kimlerin neleri perdelemek istediği ya da kimler tarafından yaratıldığı/yaratılmak istendiği de dikkate alınması, iyi değerlendirilmesi ve göz ardı edilmemesi gereken bir durum ve gerçekliktir. Bakanlığımız bünyesinde FETÖ ile iltisaklı tek bir personel kalmayıncaya kadar mücadelemiz devam edecektir. Türk Silahlı Kuvvetlerimizin şanlı üniformasını hiçbir hainin taşımasına asla müsaade edilmeyecektir. FETÖ ile mücadele hukuk çerçevesinde tüm birimlerde aynı anlayış, disiplin ve kriterlerle yürütülmekte, Devletimizin istihbarat kurumlarından, birimlerimizden ve diğer kaynaklardan elde edilen istihbarat ve bilgilere mutlaka gerekli işlem yapılmaktadır. Nitekim bugüne kadar 24.395 personel ihraç edilmiş, 2.567 personelin rütbeleri geri alınmıştır. Son bir yılda ise 1.980 personel ihraç edilmiş, 561 personelin de rütbesi geri alınmıştır. Yani Başta FETÖ olmak üzere terör örgütleri ile artan şiddet ve tempoda mücadelemiz devam etmektedir, edecektir.

Bu vesileyle 15 Temmuz’da ordu-millet gerçeğini bir kez daha sergileyerek canlarını feda eden tüm şehitlerimizi; ebediyete intikal eden kahraman gazilerimizi bir kez daha rahmetle ve minnetle yâd ediyor, hayatta olan gazilerimize, şehit ve gazilerimizin kıymetli ailelerine, sevgisi, güveni ve duasından güç aldığımız asil milletimize saygı ve şükranlarımızı sunuyoruz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.’’

TÜMAMİRAL YAYCI NE DEMİŞTİ?

Deniz Kuvvetleri'nde Tümamiral rütbesindeyken istifa eden Cihat Yaycı, katıldığı bir televizyon programında, FETÖ üyesi olmaktan ceza alan eski Tuğgeneral Serdar Atasoy’un 2021 yılında generalliğe terfi ettirilmesine ilişkin ‘Teğmen rütbelerini Fethullah Gülen’in taktığı, bu yıl FETÖ üyesi olmaktan 15 yıl hapis cezası alan Serdar Atasoy 2021’de Kuvvet Komutanının muhalefetine rağmen Generalliğe terfi ettiriliyorsa kimse FETÖ ile mücadeleden bahsetmesin’ sözleriyle bakanlığa yüklenmişti.

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER