MSÜ Sınavı Ne Zaman Yapılacak? Son Başvuru Tarihi

MSÜ Sınavı Ne Zaman? MSÜ Sınavı Son Başvuru Tarihi?

MSÜ Sınavı Ne Zaman? MSÜ Sınavı Son Başvuru Tarihi?

Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı (2024-MSÜ) başvuruları 30 Ocak Salı gününe kadar devam edecek.


Milli Savunma Bakanlığı'nın duyurusuna göre, adaylar Milli Savunma Üniversitesi sınavları için başvurularını 3 Ocak Cuma günü itibarıyla yapmaya başladı ve bu başvuruları 30 Ocak Salı günü saat 23.59'a kadar gerçekleştirebilirler. Başvurular, ÖSYM'nin resmi internet sitesi https://ais.osym.gov.tr veya ÖSYM Aday İşlemleri Mobil Uygulaması üzerinden yapılabilmektedir.


Sınavla ilgili ayrıntılı bilgiler ise 2024-MSÜ Kılavuzunda belirtilmiştir. 3 Mart Pazar günü düzenlenecek sınav, adayların Harp Okulları ve Astsubay Meslek Yüksekokullarına giriş için katılacakları 2'nci Seçim Aşamalarına geçişlerini etkileyecek.Önemli bir hatırlatma olarak, adayların Harp Okulları ve Astsubay Meslek Yüksekokullarının 2'nci Seçim Aşamalarına katılmaları için 2024 Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (2024-YKS) de başvuruda bulunmaları zorunludur. Harp Okulları adayları için 2024-YKS'nin Temel Yeterlilik Testi (TYT) ve Alan Yeterlilik Testleri (AYT) oturumlarına, Astsubay Meslek Yüksekokulları adayları için ise yalnızca TYT oturumuna katılım gerekmektedir.

 

Etiketler:
MSÜSınav

DİĞER HABERLER