Organize Suç Örgütü "Mahzen-47" İle Çökertildi

Organize suç örgütü "Mahzen-47" ile çökertildi

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, "Mahzen-47" operasyonları kapsamında Hatay merkezli 7 ilde gerçekleştirilen çalışmalar neticesinde İsmail Azar ve Hamza Mutlu'nun liderliğini yaptığı organize suç örgütünün çökertildiğini duyurdu.

Organize suç örgütü "Mahzen-47" ile çökertildi

Bakan Yerlikaya, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, Hatay Cumhuriyet Başsavcılığı ve Jandarma Genel Komutanlığı KOM Daire Başkanlığı koordinasyonunda, Hatay İl Jandarma Komutanlığı tarafından yürütülen operasyonlar sonucunda Hatay merkezli olarak Ankara, Antalya, Mersin, Nevşehir, Sivas ve Şanlıurfa'da yapılan baskınlarda İsmail Azar ve Hamza Mutlu'nun da aralarında olduğu 51 şüphelinin yakalandığını belirtti.Şüphelilerin, "nitelikli dolandırıcılık, resmi belgede sahtecilik, rüşvet, kişisel verilerin hukuka aykırı kullanılması, görevi kötüye kullanma ve vergi usul kanununa muhalefet" suçlarını işledikleri tespit edildiğini aktaran Bakan Yerlikaya, bu organize suç örgütünün genellikle yaşlı veya küçük yaşta vatandaşların kimliklerini kullanarak medikal firmalar üzerinden usulsüz raporlar düzenlediğini, rapor çıkarılan kişilere boş kağıtlar imzalatarak sahte reçeteler düzenlediklerini ve bu reçeteleri kullanarak haksız kazanç elde ettiklerini açıkladı.

Operasyonlar kapsamında ruhsatsız tabancalar, çok sayıda sahte vekaletname, reçete, dekont ve senet ele geçirildiğini belirten Bakan Yerlikaya, MASAK ve Adana SGK Sağlık Denetim Ekibi ile yapılan ortak çalışmalar sonucu örgütün faaliyetleriyle kamunun yaklaşık 1 milyar lira zarara uğratıldığının tespit edildiğini ifade etti.Bakan Yerlikaya, şu sözlerle devam etti: "Aziz milletimizin bilmesini isterim ki, suç işleyenler, halkımızın huzurunu bozanlar ve organize suç örgütleri, kazdıkları çukurlara düşecekler. Onların oyunlarını bozacağız. Hangi ölçekte olursa olsun organize suç örgütlerini çökertip, adalete teslim etmeye kararlıyız. Hatay Cumhuriyet Başsavcılığımızı, operasyonlara liderlik eden kahraman jandarmamızı ve çalışmalara destek olan MASAK ve SGK denetim ekibini tebrik ediyorum. Allah ayağınıza taş değdirmesin. Milletimizin duaları sizinle."

 

DİĞER HABERLER

İş yerinde ölü bulundu
İş yerinde ölü bulundu
25 Mayıs 2024 Cumartesi
Bozdoğan-40 operasyonu düzenlendi
Bozdoğan-40 operasyonu düzenlendi
25 Mayıs 2024 Cumartesi
Terör operasyonu düzenlendi
Terör operasyonu düzenlendi
21 Mayıs 2024 Salı