Sahilde Erkek Cesedi Bulundu

Sahilde erkek cesedi bulundu

Sahilde erkek cesedi bulundu

Bandırma ilçesinin Dutliman Mahallesi sahilinde kıyıya vuran erkek cesedinin kimliğinin belirlenmesi için çalışmalar başlatıldı.

Vezir Göç isimli bir vatandaş, bahçesine giderken cesedi fark ederek durumu jandarmaya bildirdi. Bunun üzerine bölgeye jandarma ekipleri sevk edildi.
Cesedin, 42 gün önce Bursa'nın Karacabey ilçesi açıklarında batan "Batuhan A" adlı kargo gemisinin mürettebatından birine ait olduğu değerlendiriliyor. Savcı ve jandarma ekipleri tarafından yapılan incelemelerin ardından ceset, Bursa Adli Tıp Kurumu morguna gönderildi.
Cesedin kimliğinin tespiti için geminin batması sonucu kaybolan 6 personelden şu ana kadar ulaşılamayan 3'ünün yakınlarından alınan DNA örnekleriyle karşılaştırma yapılacak.
Vezir Göç, gazetecilere yaptığı açıklamada, sahil yakınındaki bahçesine giderken cesedi gördüğünü belirterek, "Bahçemin 20 metre ilerisinde sahilde yüz üstü yatan cesedi gördüm ve ekiplere bilgi verdim." dedi.
Kargo gemisi "Batuhan A"nın 14 Şubat'ta Marmara Adası'ndan hareket ettikten sonra Gemlik ilçesine gitmek üzere yola çıktığı, ancak kötü hava koşulları nedeniyle 15 Şubat'ta Karacabey ilçesi açıklarında battığı biliniyor. Olayda gemide bulunan 6 kişilik mürettebattan 3'ünün cesetlerine daha önce ulaşılmıştı.

 

DİĞER HABERLER

Sur
Sur'da araç devrildi: 9 yaralı
18 Nisan 2024 Perşembe
Silahlı kuyumcu soygunu
Silahlı kuyumcu soygunu
18 Nisan 2024 Perşembe
Otoyolda Kaza: 2 kişi yaralandı
Otoyolda Kaza: 2 kişi yaralandı
17 Nisan 2024 Çarşamba