Jandarma Üniforması İle Sorgu Yapan Kadın Yakalandı

Sahte Jandarma, GBT sorgusu yaparken yakalandı

Zonguldak'ta jandarma üniforması ile esnaf ve müşterilere GBT kontrolü yapan bir kişi, ihbar üzerine olay yerine gelen polis ekiplerine yakalandı.

Sahte Jandarma, GBT sorgusu yaparken yakalandı

Ereğli ilçesinde, M.K. adlı bir kişi, gittiği alışveriş merkezinde kıyafetlerini değiştirerek yanında getirdiği askeri üniformayı giydi. 24 yaşındaki M.K., elindeki telefonla ilçe merkezindeki Meydanbaşı Caddesi'nde bulunan esnaflara GBT sorgulaması yapmaya başladı. Caddede dolaşarak iş yerlerini ziyaret eden kişi, suç kaydını kontrol edeceğini söyleyerek esnafların kimliklerini istedi. Daha sonra sahil kenarında bulunan Uzunkum Caddesi'ndeki kafelere girerek içeride oturan müşterilerin kimliklerini talep etti.

Durumundan şüphelenen bir müşteri, 112'yi arayarak ihbarda bulundu. Ereğli Emniyet Müdürlüğü Asayiş ve Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, olay yerine intikal etti. Jandarma üniformalı kişiye suç üstü yapan polis ekipleri, askeri personel olduğunu gösteren kimlik kartını istedi. Ancak kişinin böyle bir kartının olmadığını belirleyen ekipler, GBT sorgulaması yaptı. H.K. adlı kişinin sözleşmeli öğretmen olduğunu ve daha önceden herhangi bir suç kaydının bulunmadığını tespit etti.

Gözaltına alınan M.K., polis nezaretinde kıyafetlerini değiştirmesi için tekrar alışveriş merkezine götürüldü. Kimlik sorduğu kişi ise önce gerekçesiz bir ziyaret yaptığını iddia etti. Ancak polislerin şüphelerini bertaraf edemeyince, askerlik mesleğine ilgisi olduğunu, kendisinin öğretmenlik yaptığını belirtti. Ayrıca jandarma üniforması giyerek tiyatro gösterisi yapmak istediğini dile getiren M.K., polis aracında ağlayarak pişman olduğunu ifade etti.

Sözleşmeli öğretmen olduğu belirlenen kişi, ifadesinin ardından adli makamlara sevk edilecek.
 

DİĞER HABERLER

İş yerinde ölü bulundu
İş yerinde ölü bulundu
25 Mayıs 2024 Cumartesi
Bozdoğan-40 operasyonu düzenlendi
Bozdoğan-40 operasyonu düzenlendi
25 Mayıs 2024 Cumartesi
Terör operasyonu düzenlendi
Terör operasyonu düzenlendi
21 Mayıs 2024 Salı
Midesinde uyuşturucuyla yakalandı
Midesinde uyuşturucuyla yakalandı
20 Mayıs 2024 Pazartesi