Ses Yalıtımlı Odada Çocuklara Cinsel İstismar

Ses yalıtımlı odada çocuklara cinsel istismar

İstanbul Bağcılar’da 4 kız çocuğuna, işlettiği dükkanda yaptığı ses yalıtımlı odada cinsel istismarda bulunup o anları kayıt altına aldığı suçlamasıyla yargılanan Metin Şenay ilk kez hakim karşısına çıktı. 

Ses yalıtımlı odada çocuklara cinsel istismar

Basına ve izleyicilere kapalı şekilde yapılan yargılamaya giremeyen avukatlar, duruma tepki gösterdi. Metin Şenay’ın 331 yıl 6 aya kadar hapsi isteniyor.
İstanbul’da Metin Şenay isimli sucu, mahallede yaşayan çocuklara iş yerindeki süngerli odada yıllar boyunca cinsel istismarda bulundu. Geçen yıl 24 Mayıs’ta ortaya çıkan olay sonrası polis, Şenay’ın sucu dükkanına baskın düzenledi. Polis baskınıyla iş yerindeki odanın duvarlarının, çığlık seslerinin dışarıdan duyulmaması için süngerle kaplandığı görüldü.
Gözaltına alınan Şenay’ın telefonundan çok sayıda video çıktı. Şenay bugün ilk kez hakim karşısına çıkarıldı. Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Şenay hakkında düzenlenen iddianamede, Metin Şenay’ın, 4 çocuğa karşı cebir tehdit ve hile kullanarak çocuğu cinsel amaçla hürriyetinden yoksun kılma, 12 yaşını tamamlamamış çocuğun nitelikli cinsel istismarı ve müstehcen yayınların üretiminde çocukları kullanmak suçundan toplam 128 yıl 9 aydan 331 yıl 6 aya kadar hapis cezasıyla cezalandırılması talep edildi.
Duruşmaya sanık Metin Şenay tutuklu bulunduğu cezaevinden Ses ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile bağlandı.
Mağdur çocuklardan birinin ailesi ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı avukatları katıldı.
Yetki belgesi bulunan avukatlar ile izleyiciler ise salona alınmadı. Avukatlar, salona alınmadıkları için tutanak tutarken, duruşmayı takip etmek için gelen izleyiciler “Çocuklar vatandır vatanına sahip çık”, “Çocuklar susmaz, sen de susma” sloganları atarak karara tepki gösterdi.
Duruşma kapalı şekilde görülmeye başlandı.

 

DİĞER HABERLER

Feci kazada 1 ölü 1 yaralı
Feci kazada 1 ölü 1 yaralı
13 Temmuz 2024 Cumartesi
Yaşlı adam ölü bulundu
Yaşlı adam ölü bulundu
11 Temmuz 2024 Perşembe
Parkta bir kişi ölü bulundu
Parkta bir kişi ölü bulundu
10 Temmuz 2024 Çarşamba
Feci ev yangınında 2 ölü
Feci ev yangınında 2 ölü
10 Temmuz 2024 Çarşamba